Facebook - jak oglądnąć film bez jego udostępniania / polubienia na swoim profilu/tablicy/osi czasu?

Tytułem wstępu ten wpis jest skutkiem mojego poirytowania dla przymusowego udostępniania facebooku filmów przed ich oglądnięciem. Udostępnienie/polubienie tego filmu przed jego oglądnięciem na swojej tablicy/osi czasu na facebooku może się okazać niemiłą niespodzianką, szczególnie wtedy kiedy film okaże się "kiepskim". Poza tym strony, które żądają udostępnienia tego filmu na Twoim koncie facebook korzystają najczęściej z Youtube, które powszechne!! Mam nie oglądać takich filmów!? Mogę! Ale inni oglądają i śmiecą mi po mojej tablicy na facebooku.

Oglądanie filmów bez ich udostępniania na facebooku mimo, że jest to konieczne

Wchodzisz na swoje konto na facebooku i widzisz, że ktoś udostępnił jakiś film. Chcesz go oglądnąć więc wchodzisz na stronę, która go udostępnia (Imituje Youtube!) i widzisz "Aby obejrzeć, kliknij UDOSTĘPNIJ" lub "Aby uzyskać dostęp do strony, należy opublikować wiadomość." lub "Aby zobaczyć film kliknij "lubię to!"" Nie udostępniaj, nie lub a i tak oglądnij!

1) Wejdź do źródła strony naciskająć kombinacje "CtrlU" lub kliknij bądź gdzie prawym i wybierz "Wyświetl źródło strony". Nie bój się kodu - nic nie popsujesz, bo się nie da!

2) Naciśnij kombinacje "CtrlF" żeby włączyć tryb szukania w kodzie.

3) Znajdź "embed src". Obok tego znacznika jest normalny link do filmu na Youtube, możesz sobie bez problemu oglądnąć bezpośrednio na Youtube nie udostępniając co go na facebooku.

Metoda jest prosta! Po prostu obchodzisz skrypt, który każe Ci coś udostępniać na facebooku i z kodu strony bezpośrednio wchodzisz na film z youtube wykorzystując znacznik zagnieżdżenia filmu embed src.

Strona obejmuje zagadnienia: Jak oglądać filmy bez udostępniania na profilu, oglądanie udostępnianych filmów, jak nie udostępniać filmów na facebooku, nie chcę udostępniać filmu na facebooku