Ustawiamy Powiadomienia / przypomnienia SMS w Google Calendar. Sprawdź to już teraz!

kalendarz google calendarZobacz: Założenie konta bankowego

Mimo, że artykuł nie jest związany z naprawą komputera, ale może się przydać każdemu, bo cóż jest lepszego niż przypomnienie sms o urodzinach bliskiej osoby? Google Calendar posiada automatyczną opcję przypominania/powiadamiania poprzez e-mail, pop-up oraz SMS (od kilku dni do kilku godzin przed ustawionym wydarzeniem)

Użyjemy:  Internet  - konto w Google, poczta Google Gmail z automatyczną obsługą kalendarza. Wszystko darmowe.

Instrukcja:
1) Niezbędne do korzystania z Google Calendar jest założenie poczty w Google Gmail. Zakładanie konta pocztowego Gmail
2) Gdy posiadamy już konto pocztowe Google Gmail wystarczy się na niego zalogować podając swój login oraz hasło. (Wejdź na www.google.pl następnie „Zaloguj” w prawym górnym rogu)
3) Po zalogowaniu do poczty Gmail w lewym górnym rogu mamy: „poczta”, „kalendarz” itd. Klikamy w „kalendarz”
4) Po ewentualnej edycji danych kliknij „kontynuuj”
5) Naszym oczom ukaże się kalendarz. Aby docelowo skonfigurować telefon przejdź do prawego górnego rogu i kliknij „Ustawienia” oraz wybierz „Ustawienia Kalendarz”  po czym kliknij w „Konfiguracja telefonu komórkowego”
6) Podaj swój nr telefonu klikając w „wyślij kod weryfikacyjny” w celu weryfikacji, że podawany nr telefonu komórkowego jest faktycznie Twoim numerem. Po chwili dostaniesz SMS z kodem, który należy przepisać  w pole „Kod weryfikacyjny”. Po podaniu kodu możesz już teraz ustalić do każdego wydarzenia powiadomienie SMS, e-mail, pop-up z określonym wyprzedzeniem czasowym. Aby zakończyć kliknij „Zapisz”

W kalendarzu Google Calendar możesz edytować szczegóły każdego wydarzenia. Aby otrzymywać SMS i ustawić czas wyprzedzenia kliknij w określony dzień oraz „Edytuj szczegóły wydarzenia”. Tam w sekcji przypomnienie ustaw SMS oraz czas powiadomienia przed wydarzeniem.

 

Powróć do:Naprawy komputerów - spis porad oraz wskazówek
Strona obejmuje zagadnienia: powiadomienia sms,  niezapominajka, jak ustawić Google Calendar, przypominanie sms, przypominajka, kalendarz darmowy, naprawa komputera, serwis komputerowy, Google, przypomnienia SMS, darmowe wysyłanie wiadomości, darmowe sms