Usuwanie aplikacji. Moduł „Dodaj lub Usuń programy” – oczyszczanie dysku komputera

Zobacz takkże: automatyczne IP, sprawdzanie IP, PING, test łącza internetowego, zabezpieczenia sieci WLAN, konfiguracja routera, kontrola rodzicielska, Instrukcja założenia konta bankowego

Powróć do: Oczyszczanie komputera - sposoby.


Oczyszczanie dysku komputera najlepiej jest zacząć od usunięcia starych niepotrzebnych aplikacji, które spowalniają pracę komputera. Wiele programów uruchamia się w tle podczas startu Windows, co jest najbardziej uciążliwe.

Usuwanie katalogów w przypadku programów jest działaniem niewłaściwym, bo mimo, że usunęliśmy folder z programem to ma on zapewne pliki choćby w C:\Documents and Settings\Documents and Settings\>twojprofil<\Dane aplikacji.

Oprócz plików po źle usuniętym programie zostają wszystkie powiązania w rejestrze, które należy usunąć programem np. RegCleaner lub Ccleaner.

Programy należy usuwać poprez moduł "Dodaj lub Usuń programy". Jest to moduł, który zawiera listę wsystkich programów zainstalowanych w komputerze.

Instrukcja:

1)  Kliknij „Start” -> „Panel Sterowania” -> „Dodaj lub Usuń programy”.

2)  Ładowanie listy może trochę potrwać. W górnej części okna mamy „sortuj według” -> „Data ostatniego użycia". Pozwoli to określić, których programów nie używasz.

3)  Zdecyduj i zaznaczaj odpowiednie programy po czym klikaj „Usuń”

4)  Zwykle za każdym razem uruchomi się program deinstalacyjny, który wygląda podobnie jak program instalacyjny każdej aplikacji lub gry.

 

Powróć do: Naprawa komputerów - spis porad oraz wskazówek
Strona obejmuje tematy:
Oczyszczanie dysku, oczyszczanie komputera, czyszczenie rejestru, przyspieszanie komputera, naprawa komputera, kasowanie niepotrzebnych plików, sprzątanie komputera, porządkowanie.