Wyłączanie programów uruchamianych przy starcie systemu Windows

msconfigZobacz takkże: automatyczne IP, sprawdzanie IP, PING, test łącza internetowego, zabezpieczenia sieci WLAN, konfiguracja routera, kontrola rodzicielska, Instrukcja założenia konta bankowego

Powróć do: Oczyszczanie komputera - sposoby.

 

Zainstalowane w systemie programy mogą bardzo spowalniać włączanie komputera. Programy włączane przy starcie Windows podobnie jak komunikatory skutecznie spowalniają system operacyjny.

W większości programów, w ich ustawieniach, można edytować opcję włączania się podczas startu systemu. Jednak część programów ma tę opcję trudnodostępną np. Ccleaner

Jest wiele sposobów na edytowanie programów uruchamianych podczas startu systemu. Można to zrobić poprzez edycję rejestru, użycie programów takich jak Ccleaner lub poprzez prezentowany tutaj program: „Narzędzie konfiguracji systemu”.

Jest to zaimplementowany w XP program, który pozwala na szeroką edycję m.in. startu systemu i daje dostęp do wielu innych narzędzi systemowych.

Instrukcja:
0)  Wyznacz programy, które zauważyłeś, że uruchamiają się przy starcie, a nie potrzebujesz ich.
1)  Kliknij „Start” -> „Uruchom”.
2)  W otwartym okienku „Uruchamianie”  wpisz msconfig. (galeria)
3)  W otwartym oknie przejdź do zakładki „Uruchamianie
4)  Odznacz te programy, których nazwy znasz i wiesz, że nie są ci potrzebne i kliknij „Zastosuj” -> „Zamknij”
5)  Uruchom ponownie komputer. Po włączeniu zaznacz, aby wyświetlony komunikat więcej się nie pojawiał po czym kliknij „ok.

Szczególnie „godne odznaczenia” są programy, których polecenie odnosi się do „C:\Program Files”, ale bez wiedzy co się odznacza nie wolno nic odznaczać.

Ta instrukcja jest opisowa. Operacje wykonujesz na własną odpowiedzialność.

Powróć do: Naprawa komputerów - spis porad oraz wskazówek
Strona obejmuje tematy:
Oczyszczanie dysku, oczyszczanie komputera, czyszczenie rejestru, przyspieszanie komputera, naprawa komputera, kasowanie niepotrzebnych plików, sprzątanie komputera, porządkowanie.