Jak otworzyć pliki w formacie .docx?

office 2007Zobacz także: Instrukcja założenia konta bankowego

Pliki o tym rozszerzeniu mogą zostać otwarte przez programy Microsoft Office 2007 lub OpenOffice.org. Wrsja próbna, darmowa,  Microsoft Office 2007. Microsoft Office 2007 w wersji próbnej wymaga zarejestrowania się na stronie Microsoft. Wersja próbna działa 60 dni i nie posiada wszystkich funkcji co pełna wersja. Dlatego dla szybkiego rozwizania problemu proponujemy darmowy pakiet biurowy OpenOffice.org  Można go pobrać z działu pobierz. OpenOffice.org jest darmowym (otwarty kod źródłowy – analogia do Linux’a ) pakietem biurowym, którego można legalnie i bez opłat używać w firmie, domu, urzędach, szkołach itd. Jest bardzo podobny do pakietu MS Office. Posiada mnóstwo funkcji. Godny uwagi.
       MS Word 2003 może nie czytać prawidłowo plików docx, wyświetlając niezrozumiałą treść i tzw „krzaczki”. Jeżeli rozszerzenie jest w postaci .docx śmiało możemy zainstalować OpenOffice.org.

OpenOfficeInstalacja OpenOffice.org: pobierz OpenOffice.org, a następnie kliknij dwukrotnie na ściągnięty plik. Otwiera się Kreator instalacji. Klikamy „dalej”, po przeczytaniu umowy licencyjnej, akceptujemy ją (lub nie :) ) i klikamy „dalej”, po czym uzupełniamy (lub nie) dane o użytkowniku, decydując czy program będzie dostępny dla wszystkich czy dla jednego użytkownika (służy to do tego, że jeżeli na komputerze jest wiele kont to przy wybraniu tylko jednego użytkownika program zainstaluje się na tym koncie, na którym obecnie jesteś zalogowany). Następnie klikamy 4 x ”dalej” a następnie „instaluj” . Program się zainstaluje, na pulpicie pojawi się skrót. Ściągnięty instalator nie jest już potrzebny i można go usunąć. Otwieramy plik o rozszerzeniu .docx

UWAGA! Jeżeli mimo zainstalowania programu, przy otwieraniu pliku o formacie .docx pojawiaja się "krzaczki", należy otworzyć OpenOfiice.org (na pulpicie jest skrót) następnie „plik”-> „otwórz”-> znaleźć plik -> "otwórz".


Powróć do: Naprawa komputerów - spis porad oraz wskazówek
Strona obejmuje zagadnienia:
Jak otworzyć plikc docx, naprawa komputerów Kraków, serwis komputerowy, pogotowie komputerowe, jaki to format .docx czym otworzyć .docx jak otworzyć docx, czym się otwiera docx, jakim programem otworzyć docx, openoffice download pobierz ściągnij, office 2007 trial download, pobierz, ściągnij