Jak zmienić domyślne włączanie się programu Outlook Express w Mozilli Firefox?

Mozilla FirefoxZobacz także: Instrukcja założenia konta bankowego

Przeglądarki internetowe dają możliwość automatycznego włączania programu pocztowego po kliknięciu w link na stronie internetowej. Bardzo wielu ludzi irytuje ten fakt ponieważ nie używają programu pocztowego lub po prostu mają inny niż Microsoft Outlook Express. Można zmienić te ustawienia tak aby Outlook Express nie włączał się w ogóle  lub żeby włączał się inny program. Jak tego dokonać?

Instrukcja: Włączamy przeglądarkę Mozilla Firefox. Otwieramy menu konfiguracyjne klikając „Narzędzia” a następnie klikamy „Opcje”  Otworzy się nam okno  takim samym tytule. Klikamy w guzik „Aplikacje” następnie w tabeli szukamy słowa „mailto” Obok mamy kolumnę z możliwością wyboru.  Mamy następujące możliwości: „zawsze pytaj” – opcja ta sprawia, że program będzie pytał jakiego klienta użyć. Ponadto możemy wybrać:  Microsoft Office Outlook (opcja ta jest domyślna) oraz mamy możliwość wyboru włączania Gmaila oraz Yahoo. Wykorzystanie opcji związanych z Gmailem i Yahoo polega na tym, że po kliknięciu w e-mail na stronie otworzy nam się strona logowania do Gmaila lub poczty Yahoo. Wystarczy podać login i hasło i można spokojnie napisać maila.

Powróć do: Serwis komputerowy - spis awarii oraz ich rozwiązań
Strona obejmuje zagadnienia
: Jak zmienić Outlook Express, naprawa komputerów Kraków, jak wyłączyć Outlook Express? Zmiana klienta poczty, jak zrobić żeby Outlook się nie włączał?