Jak włączyć komputer przy pomocy komendy z klawiatury? Ustawienia BIOS

Zabezpieczenia komputraZobacz także: Instrukcja założenia konta bankowego

Strona powiązana jest z zabezpieczeniami komputera hasłem Windows. Stosunkowo wysoki poziom zabezpieczenia, dają ustawienia w Biosie.  Efekt, jaki można uzyskać z opcji oferowanych przez BIOS zasługuje na niezwykle wysoką ocenę. Zabezpieczenie, które teraz przedstawiam jest wielowymiarowe, trudne do złamania. Istota sposobu polega na ustawieniu w opcjach BIOS’u uruchamiania komputera np. słowem wpisanym przy pomocy klawiatury. Wyobraźmy sobie: komputer wyłączony. Naszym hasłem jest słowo „WLACZSIE”. Podchodzimy do klawiatury i piszemy „WLACZSIE”, Komputer posłusznie się włącza. Zwykle Można wybrać dowolne hasło. Można też wybrać kliknięcie myszką lub z góry podane jest kilka kombinacji np.: Ctrl+Esc. Nasuwa się pytanie: co z włącznikiem na obudowie? W większości przypadków nie da się go wyłączyć, dlatego najlepiej będzie go… odłączyć od płyty głównej. Wówczas, jeżeli, ktoś próbował by nawet zresetować BIOS to i tak będzie musiał podłączyć kabelek do płyty głównej.  

Instrukcja (dla wielu przypadków może nie być precyzyjna ze względu na różnorodność płyt głównych. Należy szukać podobnych słów. Uwaga! Zawsze można wycofać się z ustawień nciskając opcję typu „Exit Without Saving"): Tuż po włączeniu komputerem wchodzimy do BIOS naciskając przycisk „delete” Jeśli nie zadziała sprawdź markę swojego komputera (płyty głównej) i zobacz na tej stronie jak wejść do BIOS. Po wejściu do BIOS wejdź do menu „Power Management Setup” lub słowa „Power”. Następnie szukamy w tym menu czegoś związanego z włączaniem komputera, czyli np. „Power Up Control” lub „Wake Up Device and Events”. Następnie szukamy opcji typu „PS/2 keyboard” ogólnie słowa „keyboard” następnie edytujemy tą opcję wpisując wybrany kod (jak będzie możliwość pojawi się okno do wprowadzenia kodu) lub wybieramy jedną z podanych opcji np. wybranie „Spacebar” będzie powodowało włączenie komputera po naciśnięciu spacji.  Konfigurację można zawsze cofnąć ustawiając opcję na „disabled”

Powróć do: Serwis komputerowy - spis awarii oraz ich rozwiązań.
Strona obejmuje zagadnienia
: włączanie komputera klawiaturą, naprawa komputerów Kraków, pogotowie komputerowe, włączanie komputera hasłem, ustawienia Bios, jak włączyć komputer klawiaturą, włączanie komputera komendą