Czy mogę oglądać telewizję w laptopie? Tunery telewizyjne (TV) USB oraz PCMCIA

Zobacz także: Telewizja w komputrze stacjonarnym, Instrukcja założenia konta bankowego

Opisywaliśmy jak można mieć telewizję w komputerze stacjonarnym. Co jednak z laptopami i innymi rozwiązaniami do komputerów stacjonarnych? Czy możliwe jest odbieranie telewizji w laptopie, notebooku, netbooku?

    Oglądanie Telewizji w laptopie obecnie praktycznie nie wiąże się z żadnymi kosztami (stosunkowo niskie ceny od 200zł). Dzisiejsza technologia sprawia, że miniaturyzacja elektroniki jest ogromna, że niemal wszystkie możliwe rozwiązania są możliwe tylko pytanie zasadnicze: w jakiej cenie?  W przypadku komputerów stacjonarnych instalowaliśmy wewnątrz komputera, do złącza PCI kartę rozszerzeń, jaką był analogowy lub cyfrowy (albo taki i taki w jednym w zależności od ceny) tuner telewizyjny. Obecnie można także skorzystać z tunerów telewizyjnych podłączanych na USB. Do takiego tunera TV podpiętego do USB podłącza się gniazdem antenowym (AV lub cyfrowym – DVB –T) sygnał doprowadzony z anteny telewizyjnej. Tuner USB jest zamieszczony na pierwszym zdjęciu. Możemy wyróżnić na nim: wtyk USB oraz gniazdo antenowe. Tuner łączący w sobie tuner cyfrowej telewizji naziemnej (DVB-T) oraz standardowy tuner analogowy pozwalający na odbiór tradycyjnego sygnału telewizyjnego a wszystko to zamknięte w eleganckiej, niewielkiej obudowie. Taki tuner telewizyjny, podłączony może być do laptopa oraz do komputera stacjonarnego. Można także zakupić Tuner TV przeznaczony wyłącznie dla laptopów poprzez złącze PCMCIA (druga fotografia). Obecne Tunery TV USB mają bardzo wiele parametrów, które umożliwiają nawet odbiór programów w technologii HD. (cena ok. 500zł, aktualne ceny). Tunery USB także oczywiście posiadają piloty takie jak w zwykłym TV, dołączane w zestawie, Konfiguracja telewizyjnego tunera USB jest bardzo prosta. Wystarczy go podłączyć do gniazda USB oraz zainstalować z dołączonej płytki sterowniki. Tuner telewizyjny na USB można także „przedłużyć” o kabel, co może pomóc np. w lepszym dostrojeniu sygnału odbieranego sygnału TV.

Tuner TV USBTuner TV PCIMCIA

 

 

Powróć do: Naprawa komputerów - spis porad oraz wskazówek
Strona obejmuje zagadnienia: telewizja w komputerze, TV w kompie, jak założyć telewizje w komputerze, telewizja w laptopie, telewizor w laptopie, naprawa komputerów Kraków, serwis komputerowy, pogotowie komputerowe, telewizja w notebook, telewizja w netbook, telewizja w komputrze przenośnym, konfiguracja TV USB, TV PCMCIA.