Jak ustawić ręcznie IP, bramę, maskę i DNS w Windows XP? Sieci komputerowe

Kabel skrętka + wtyk RJ 45Zobacz takkże: automatyczne IP, sprawdzanie IP, PING, test łącza internetowego, zabezpieczenia sieci WLAN, konfiguracja routera, Instrukcja założenia konta bankowego

Podczas konfiguracji kart sieciowej przewodowej LAN bądź bezprzewodowej WLAN niezbędne jest wprowadzenie danych w postaci statycznego adresu IP, maski i bramy.

Nie zawsze trzeba to robić, ponieważ dostawca Internetu mógł włączyć serwer DHCP, dzięki czemu karta automatycznie otrzymywała automatyczny adres IP, bramę i maskę.

Przedstawiamy sposób na ręczne podanie adresu IP. Jednak warunkiem koniecznym jest fakt, że musimy zać adres IP, bramę. Musimy go już wcześniej ustalić w routerze lub musi być podany przez dostawcę Internetu lub administratora.

Instrukcja:
1)  Kliknij  „start”  -> „panel sterowania” (znajduje się w drugiej kolumnie menu). ->„ połączenia sieciowe i internetowe” (druga pozycja) -> „połączenia sieciowe”. Tam znajdują się nasze dostępne i zainstalowane karty przewodowe (LAN) i bezprzewodowe (WLAN). Jeżeli folder jest pusty oznacza to, że nie mamy w komputerze kart sieciowych lub jeżeli jednak wiemy, że ją posiadamy wówczas należy ją zainstalować.

2)  Klikamy na wybranej karcie sieciowej (np. LAN – połączenie lokalne) prawym przyciskiem myszy,  wybieramy „właściwości”. Otworzy nam się okno „Właściwości połączenie lokalne”. Klikamy na zakładkę „ogólne” . Następnie przechodzimy do sekcji „To połączenie wykorzystuje następujące składniki” . Szukamy tam „protokół internetowy (TCP/IP)". Zwykle znajduje się on na dole tej sekcji zatem trzeba użyć suwaka znajdującego się po prawej stronie okienka. Klikamy na protokół TCP/IP dwukrotnie.

3)  Przystępujemy do ręcznej konfiguracji po zaznaczeniu „Użyj następującego adresu IP” oraz użyj „następujących adresów serwerów DNS”.
Przykładowe DNS: 194.204.152.34, alternetywny: 81.21.192.2
Po wprowadzeniu danych klikamy zatwierdzamy „ok" Jeżeli dane są poprawne połączenie się uaktywni.

Powróć do: Naprawa komputerów - spis porad oraz wskazówek
Strona obejmuje tematy:
jak ustawić adres ip , naprawa komputerów Kraków, serwis komputerowy, pogotowie komputerowe, jak ustawic bramę, sztywne ip komputera jak ustawić maskę, jak ustawić dns, ustawienie ip, reczne ustawianie adresu ip, wpisywanie ip, zmiana ip, zmiana dns