Jak zmienić hasło logowania do routera? Zabezpieczenia WLAN/LAN w 3 min

Zobacz także: Architektura sieci WiFi, Ustawianie IP, Podłączenie komputera do WiFi, Podział Neostrady, PING, prędkości łącza,Instrukcja założenia konta bankowego

Procedura zmiany hasła w większości routerów wygląda bardzo podobnie. Dlatego też zmianę hasła logowania do routera bezprzewodowego pokażę na przykładzie routera Asmax br-604g. Zmiana tego hasła jest istotna, bo od strony bezpieczeństwa domyślne hasło logowania do routera może być łatwo odgadnięte i wykorzystane do niecnych celów. Najczęściej domyślnym hasłem do routerów to: Nazwa Użytkownika: admin; hasło: admin

Instrukcja:
Krok 1) By zmienić domyślne hasło routera (które podane jest w instrukcji routera) należy się do niego zalogować. Przeczytaj instrukcję logowania się do routera, jeżeli robisz to pierwszy raz.

Krok 2) Zwykle po prawej stronie okna mamy Menu. W przypadku asmax br-604g klikamy na „Management” po czym wybieramy „Password”. W polu tekstowym User Name (Nazwa Użytkownika), które domyślnie jest ustawione na admin możemy wpisać choćby administrator lub cokolwiek co nam przyjdzie na myśl. W polu New Password wymyślamy i wpisujemy nowe hasło, a w polu Confirmed Password powtarzamy nowe hasło, aby upewnić się, że jest takie jakie wymyśliliśmy, a nie popełniliśmy literówki. Klikamy „Apply Changes” po czym logujemy się do urządzenia ponownie używając nowego Użytkownika i Hasła w monicie autoryzacji tuż po wpisaniu IP adresu routera w przeglądarkę.

Powróć do: Naprawa komputerów - spis porad oraz wskazówek
Strona obejmuje zagadnienia: jak zmienić hasło w routerze, zmiana hasła routera, naprawa i serwis komputerów Kraków, how to change login password, gdzie zmienic hasło w routerze, włamanie do rutera.