Jak legalnie korzystać z Windows 7 beta?
(artykuł nieaktualny)

Zobacz także: Instrukcja założenia konta bankowego

Uwaga!! Download Windows 7 w wersji testowej "RC" NIE JEST JUŻ DOSTĘPNY ze strony Microsoft. Do 21 października można jedynie się zarejestrować i pobrać darmowy klucz do wersji RC, którą można ściągnąć tylko poprzez torrent, rapidshare. Klucze będą w pełni działać do 1 Marca 2010. Po tym dniu system będzie wyłączał komputer co dwie godziny aż do 1 maja 2010, gdy się zupełnie dezaktywuje.

Obecnie (do 21 października 2009) możliwe jest pobranie (tylko za pomocą rapidshare, torrent) Windows 7 beta, czyli najprościej mówiąc wersji testowej. Wersja testowa ma to do siebie, że w każdej chwili mogą się pojawić błędy, dlatego nie należy zrażać się tym, że system się zawiesza lub pojawiają się inne kłopoty. Windows 7 w sprzedaży pojawi się dopiero 22 października 2009. Pobranie i zainstalowanie tej wersji testowej odbywa się w języku angielskim.

    Windows 7 aktualnie można ściągnąć jedynie z rapidshare, torrent (Obraz zajmuje około 2,5 GB). Zaleca się instalować Windows 7 na oddzielnej partycji. Na początku pobierania Windows 7 Beta należy wybrać wersję Windows’a (wersja 32 i 64 bitowa) oraz język instalacji. Aby otrzymać klucz należy wejść na Download Windows 7 Beta. Poniżej mamy pole wyboru.. Jeżeli mamy maszynę 64-bitową wybieramy 64-bitową wersję Windows 7 Beta. Nas interesuje 32-bitowa, zatem zaznaczamy „english” a następnie „Go” (WERSJA TESTOWA BETA NIE MA POLSKIEGO JĘZYKA). Następnie otwiera nam się okno logowania Windows Live ID. Musimy tutaj posiadać konto w Live ID,  podając e-mail i hasło po prostu logujemy się do systemu. Jeżeli nie posiadamy konta w Windows Live ID to należy kliknąć „Sign In now”  aby się zarejestrować. Po podaniu e-mail oraz hasła przechodzimy do formularza otrzymywania klucza do Windows 7 Beta. Należy podać przede wszystkim swoje imię nazwisko, kraj oraz adres e-mailowy. Jeżeli wszystko zostało wypełnione poprawnie przeniesiemy się na stronę, gdzie znajduje się klucz do Microsoft Windows 7 beta.

Powróć do: Naprawa komputerów - spis porad oraz wskazówek