Rozszerzenia plików – pokazywanie <-> ukrywanie. Jak zobaczyć rozszerzenie pliku?

logoZobacz takze: Instrukcje założenia konta bankowego
Opis i charakterystyka sposobu: Dzięki podglądzie rozszerzeń plików możemy stwierdzić czym otworzyć plik o nieznanym pochodzeniu. Rozszerzenie pliku to sufiks znajdujący się po ostatniej kropce w nazwie pliku. Rozszerzenia to np.: .jpg .jpeg .mp3 .bmp. Domyślnie w systemach Windows rozszerzenia nazw plików są niewidoczne. Czasem jednak zachodzi potrzeba edycji rozszerzenia pliku.

Sposób 1) Instrukcja: Aby zobaczyć rozszerzenie nazw plików w komputerze należy włączyć taką możliwość. Ukrywanie rozszerzenia polega na wykonaniu tej samej czynności tylko z zaznaczeniem odwrotnej opcji. Kliknij „Start” następnie „Mój komputer” . W otwartym oknie w pasku narzędzi kliknij „narzędzia” potem „opcje folderów” . Przejdź do zakładki „widok” i ODZNACZ „Ukryj rozszerzenia znanych typów plików” . Zakańczamy klikając „zastosuj” oraz „Ok.”

Sposób 2) Działa na każdym systemie (Windows 98, Windows XP, Windows Vista, Windows 7) Sposób polega na zainstalowaniu zewnętrznego programu np. bardzo popularnego Windows Commander. Tam rozszerzenia są pokazywane w specjalnej tabeli w oknie głównym programu . Program można pobrać z działu „download”  a jego nazwa to Windows Total Commander.  Po pobraniu programu, jego zainstalowaniu i uruchomieniu możemy zobaczyć rozszerzenia plików. Możemy je także edytować. Wówczas należy kliknąć prawym przyciskiem myszy i trzymać kilka sekund aż do wysunięcia się menu. Wtedy klikamy „zmień nazwę” oraz edytujemy to co jest po prawej strony kropki w nazwie pliku czyli rozszerzenie.

Powróć do: Naprawa komputerów - spis porad oraz wskazówek
Strona obejmuje zagadnienia
: jak zmienić rozszerzenie pliku, naprawa komputerów Kraków, serwis komputerowy, pogotowie komputerowe, rozszerzenie pliku zmiana, problem z rozszerzeniem, jak przypisać rozszerzenie pliku, jak edytować rozszerzenie pliku, jak zmienic format pliku, jak zobaczyć rozszerzenia plików, pomoc komputerowa, pogotowie komputerowe, Kraków