mBIZNES - konto bankowe dla firm. Poradnik otwarcia
i aktywacji konta firmowego krok po kroku

Zapraszam także:
Informacje o koncie firmowym mBiznes (np. o limicie kredytowym)
Internetowe konto bankowe dla młodzieży od 13 roku życia izzyKonto 
Rachunek oszczędnościowy: eMAXeMAX Plus
Bezpieczeństwo logowania do konta bankowego przez Internet


Teraz nieco o założeniu mBIZNES konta bankowego dla firmy. Konto można założyć na dwa sposoby: można wypełnić wniosek przez Internet ustawiając kuriera jako sposób podpisania umowy (kuriera opłaca bank) lub udać się do tzw. mKiosku w Państwa mieście i tam podpisać umowę.

"Rachunek mBIZNES może otworzyć każdy rezydent prowadzący działalność gospodarczą na podstawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej, wykonujący wolny zawód lub będący wspólnikiem spółki cywilnej, partnerskiej i jawnej. By otworzyć rachunki dla spółek jawnych, cywilnych i partnerskich, każdy ze wspólników musi posiadać, wynikające z umowy spółki i potwierdzone wpisem do Krajowego Rejestru Sądowego, nieograniczone prawo do reprezentacji spółki."


Kolejność zdarzeń przy otwieraniu firmowego konta bankowego:

I) Złożenie wniosku o otwarcie bankowego konta dla firmy, podając dane firmy i właściciela, składając wniosek o wspomniany limit kredytowy (ważne), kartę do konta itd. (2. Krok instrukcji).

II) Oczekiwanie na telefon od kuriera w celu uzgodnienia dogodnej godziny jego przyjazdu.
W przypadku spółek sugeruje się uzgodnienie jednego terminu spotkania, w czasie którego wszyscy Wspólnicy w obecności kuriera podpiszą umowę RACHUNKU. Kurier może umawiać się na oddzielne spotkania ze Współwłaścicielami, jednak może to znacząco wydłużyć czas zawarcia umowy i aktywacji RACHUNKU.

III) Kurier dostarczy umowy do podpisania. Potrzebne okumenty zalezne od prowadzonej działalności:
Jednoosobowa działalność gospodarczą i przedstawiciele wolnych zawodów:
1) dokument tożsamości
2) oryginał wpisu do ewidencji gospodarczej

Spółki cywilne:
1) dokument tożsamości
2) oryginał wpisu do ewidencji gospodarczej
3) oryginał zaświadczenia REGON
4) kserokopię umowy spółki

Spółki jawne lub partnerskie:
1) dokument tożsamości
2) kserokopia zaświadczenia REGON
3) kserokopię wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego

Kurier ma obowiązek pobrać kserokopie i zweryfikować oryginały podczas wizyty. Do czasu weryfikacji przez mBank Umowy oraz wszystkich niezbędnych dokumentów nie będzie możliwe dokonywanie wpłat ani wypłat z rachunku mBIZNES. Ponad to nie należy stemplować umowy pieczątkami firmy.

IV) Kurier przyniesie oprócz umów jeszcze pakiet aktywacyjny. Jeżeli konto bankowe dla firmy będzie należało do kilku osób lub zostaną wyznaczeni pełnomocnicy, wszyscy otrzymają własne pakiety aktywacyjne - o ile nie są już Klientami mBanku. Dlatego czwartym i ostatnim krokiem jest aktywacja bankowego konta firmowego.

Instruktaż złożenia wniosku o otwarcie firmowego konta bankowego

1)Kliknij we wniosek o otwarcie rachunku mBIZNES. (opuszczasz moją stronę WWW). Po kliknięciu "Wyślij wniosek" przenosisz się na specjalną, szyfrowaną stronę mBanku.

2)Odpowiedz na pytanie czy jesteś już Klientam mBanku. Jeżeli jesteś, to po prostu zalogujesz się na swoje konto z automatycznym mWNIOSKIEM.

3)Ja w instrukcji przedstawiam, gdy jest wariant „Nie” dla ludzi, którzy w ogóle nie mieli styczności z mBankiem

4)Wybierz swoje parametry konta. Domyślnie zaznaczone jest „mBIZNES konto - rachunek podstawowy” Pozostałe konta charakteryzują się m.in. większym oprocentowaniem, co opiszę w innym poradniku. Możesz wybrać kartę debetową do konta. Karty debetowe umożliwiają płatności w sklepach, wypłatę gotówki itd. Z tym, że Karta MasterCard Debit Business umożliwia wykonywanie płatności zbliżeniowych do 50zł. Warto też zwrócić uwagę, że w przypadku obu kart „przez pierwsze 6 miesięcy nie jest pobierana opłata za użytkowanie karty. W kolejnych miesiącach pobierana będzie opłata w wysokości określonej w Taryfie Opłat i Prowizji dostępnej na stronach internetowych mBanku.” W tym kroku możesz także zaznaczyć „Jestem zainteresowany limitem kredytowym w rachunku do kwoty 10.000 zł”, o którym pisałem u góry strony. „Ubezpieczenie Office Assistance zabezpieczy firmę przed skutkami zdarzeń losowych. Niskie opłaty przy zachowaniu wysokich sum ubezpieczenia, brak formalności, prosty sposób przystąpienia do ubezpieczenia gwarantuje maksimum korzyści.” W kroku tym wybierz również sposób podpisania umowy. Wybierając kuriera będzie tak jak pisałem w pkt. III

5)Należy uzupełnić dane firmy. W przypadku wątpliwości proszę klikać w pytajniki

6)Tutaj trzeba uzupełnić dane właściciela.

7)W kolejnym oknie zatytułowanym „Oświadczenia” należy zapoznać się z zawartymi w oknie świadczeniami, przepisać kod zabezpieczający i kliknąć dalej.

8)Potwierdzeniem poprawnego wypełnienia wniosku będzie wyświetlenie strony zawierającej Twoje imię i nazwisko, rodzaj zamówionego RACHUNKU, datę złożenia wniosku i jego numer (ID wniosku).
Po złożeniu wniosku, zgodnie z pkt. II trzeba poczekać na kuriera i ostatecznie aktywować konto firmowe.

Etap ostateczny: Aktywacja konta bankowego dla firm

Po wizycie kuriera (po około 3 dniach roboczych) dostaniecie Państwo sms/email od banku, że od ich strony wszystko gotowe i teraz wystarczy (samemu) aktywować konto. Wśród dokumentów od kuriera jest pakiet aktywacyjny. Aktywacja trwa kilka minut.

6)Proszę przejść na stronę mBanku i naciśnąć przycisk „logowanie” w prawym, górnym rogu.

7)Proszę wpisać identyfikator i hasło z pakietu aktywacyjnego otrzymanego od kuriera.

8)Po zalogowaniu na konto bankowe pojawi się komunikat powitalny o aktywacji oraz „potwierdzenie Twojej tożsamości” , której ideą jest założenie ustalenie nowego hasła i ustalenie telekodu.

9)Po naciśnięciu „Potwierdzenie tożsamości” Otworzy się nowe okienko, a na Państwa telefon, którego numer został podany przy składaniu wniosku przyjdzie SMS hasłem jednorazowym, którym potwierdzasz, że "Ty to Ty". (Jeżeli nie masz telefonu, wówczas w zestawie aktywacyjnym są hasła jednorazowe, których należy użyć)

10)Po przepisaniu hasła z SMS i jego zatwierdzeniu otworzy się nowe okienko, w którym ustala się swoje nowe hasło internetowe do konta bankowego (do logowania przez Internet). Najlepiej wymyśleć trudne hasło, ale chyba najważniejsze jest to żeby je tak schować żeby potem je znaleźć…

11)Gdy hasło zostanie ustalone w kolejnym oknie zostanie podany Ci nowy Identyfikator, który koniecznie warto zapisać obok ustalonego wcześniej hasła. Ten zestaw danych od teraz będzie służył Państwu do logowania do internetowego konta bankowego mBank. System zaproponuje Państwu jeszcze ustalenie telekodu.

12)Dlatego w kolejnym oknie należy wymyśleć jeszcze jedno hasło składające z 6 cyfr i to hasło też najlepiej zapisać na kartce obok identyfikatora i hasła do konta. Karteczkę należy dobrze zabezpieczyć. Teraz trzeba się już wylogować i można zalogować się używając nowego identyfikatora i hasła, które zostały zapisane na karteczce. Identyfikator i hasło z pakietu już jest niepotrzebne. Posłużyły wyłącznie do aktywacji konta.


Strona obejmuje zagadnienia:
Zakładanie konta bankowego dla firm, konto firmowe - otwarcie rachunku, jak założyć konto firmowe mBIZNES, limit kredytowy mBIZNES.

mbiznes
[an error occurred while processing this directive]
mbiznes
[an error occurred while processing this directive]
mbiznes
[an error occurred while processing this directive]
mbiznes
[an error occurred while processing this directive]
mbiznes
Powiększ krok 1 - Konto bankowe dla firm mBIZNES
[an error occurred while processing this directive]
Powiększ krok 2 - Konto bankowe dla firm mBIZNES
[an error occurred while processing this directive]
Powiększ krok 3 - Konto bankowe dla firm mBIZNES
[an error occurred while processing this directive]
Powiększ krok 4 - Konto bankowe dla firm mBIZNES
[an error occurred while processing this directive]
Powiększ krok 5
[an error occurred while processing this directive]
Powiększ krok 5
[an error occurred while processing this directive]
Powiększ krok 5