Co to jest mSaver w mBanku?
Podstawowe informacje i opisowa zasada działania

Zakładanie konta bankowe eKonto w mBanku Przejdź do: Opis zakładania eKONTA w mBank krok po kroku

Nie chcę się rozpisywać żeby w prostocie informacji podać to co wydaje mi się najistotniejsze odnośnie tego co dotyczy mSaver w mBanku:
mSaver to wymyślony przez mBank mechanizm automatycznego oszczędzania pieniędzy funkcjonujący jako produkt stały.
Można powiedzieć, że mSaver składa się z dwóch elementów: zwykłego eKONTA i konta oszczędnościowego mSaver. Elementy te są ze sobą ściśle związane tj. można założyć samo eKONTO bez mSaver, ale samego mSaver bez eKONTA nie.

Oszczędzanie wynika stąd, że np. w przypadku wyboru jednego z trzech wariantów tj. zaokrąglania do pełnych 10 zł, kupuje się przedmiot za 7zł płatność za ten przedmiot z eKONTA wynosi 10zł w tym 3zł automatycznie „leci” na konto mSaver, które jest oprocentowane.
Można jeszcze wybrać opcje stałego oprocentowania kwot transakcji - deklaruje się kwoty od 1% do 15% oraz przekazywania na mSaver stałych kwot po transakcjach – od 3 do 10zł
Oprocentowanie na razie jest promocyjne 9% dla nowych Klientów (otwarcie eKONTA i uruchomienie mSaver), 7% dla obecnych Klientów mBanku (osoby posiadające eKONTO również mogą włączyć mSaver).
Odnośnie oprocentowania w mSaver poza promocjami można dodać, że wynosi ono 5% w przypadku, gdy suma zasileń konta mSaver nie przekroczy 2999,99zł w danym miesiącu kalendarzowym, oraz gdy na rachunku nie jest więcej niż 49999.99zł. Przy przekroczeniu tych kwot oprocentowanie wynosi 3,6%.

z mSaver można w dowolnym momencie zrezygnować.
Środki z mSaver można wrzucać z powrotem na eKONTO

mSaver można założyć wraz zakładaniem eKONTA. W kroku nr 3 w instrukcji zakładania konta bankowego, którą kiedyś napisałem w sekcji: Produkty i usługi Produkty dodatkowe: oszczędnościowe wybrać mSaver

Zapraszam do zaponania się z regulaminem ogólnym konta mSaver.

Regulamin otwierania i prowadzania kont oszczędnościoweo rozliczeniowych. Od § 120

Strona obejmuje zagadnienia: mSaver - dzialanie, co to jest program mSaver, jak dziala mSaver, mSaver - co to jest