Ubezpiecznie OC i AC w niższej cenie dzięki małej zwyżce za wiek! Ubezpieczenie samochodu w mBanku

Ten przewodnik jest przeznaczony dla ludzi młodych, którzy albo mają swój samochód albo są współwłaścicielami samochodu i chcą go ubezpieczyć możliwie jak najtaniej. Przy próbie ubezpieczenia samochodu poszukuje się taniego ubezpieczenia wśród dostępnych ubezpieczycieli, ale zwykle jest porównywalnie drogo przez zwyżkę za wiek dla ludzi poniżej 26 roku życia. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe mają nawet 100% zwyżki za wiek! Zwykle zwyżka w ubezpieczeniu wynosi ~50%. Jednak nie wszędzie zwyżka jest aż tak wysoka. Ten przewodnik pozwoli Ci przeliczyć ubezpieczenie w mBanku oraz pomoże wykupić polisę ubezpieczenia.

 

W moim przypadku w roku 2012 oszczędność wyniosła 240zł - różnica pomiędzy ubezpieczeniem OC w mBanku, a drugim najtańszym ubezpieczycielem (sprawdziłem wszystkich w Krakowie).
Ubezpieczenia OC/AC w mBanku to ubezpieczenie w BRE Ubezpieczenia. Polisa nosi nazwę mDirect.

Ogólne zasady ubezpieczenia ubezpieczenia OC/AC

Aby ubezpieczyć samochód w mBanku należy posiadać konto bankowe w mBanku eKONTO tzn. właściciel lub współwłaściciel samochodu musi mieć eKONTO. Jest to warunek konieczny ze względu na mechanizm pobierania opłat za ubezpieczenia. Mechanizm ma "automatyczny charakter" tj. opłata za ubezpieczenie samochodu pobierana jest tylko przez przelew z eKONTA właściciela samochodu.

Osoby nie mające eKONTA mogą je szybko założyć. W moim przypadku założenie konta przez kuriera trwało dokładnie tydzień (Kraków). Jeżeli nie zamawia się karty płatniczej za konto nie płaci się nic!

Ubezpieczenie samochodu w mBanku - obliczenie składki

Przed podjęciem jakiego kolwiek kroku odnośnie zakładania konta by ubezpieczyć samochód należy sprawdzić czy w ogóle warto sobie zawracać tym głowe.
Aby obliczyć składkę kliknij "Oblicz składkę" na stronie mBanku dotyczącej ubezpieczeń samochodu. Obliczenie składki do niczego nie zobowiązuje. Jeżeli kalkulacja ubezpieczenia nie wyjdzie korzystnie wystarczy zamknąć stronę i zapomnieć o sprawie.
Przy korzystnej kalkulacji warto ją sobie wysłać na email (ostatni krok). Jest to świetne rozwiązanie ponieważ w mailu oprócz podsumowania kalkulacji (w formie pdf), będzie w treści kod, który później przy składaniu wniosku o polisę, sprawi że wszystkie teraz dane przejdą do wniosku i nie trzeba będzie ich od nowa wpisywać (ale będzie można je edytować)
Należy pamiętać o rozwiązaniu umowy z obecnym ubezpieczycielem. Najlepiej jest się osobiście udać do siedziby ubezpieczyciela (nie pośrednika) i od ręki wypowiedzieć umowę. Można też wysłać pisemne wypowiedzenie pocztą, ale wszystko musi być już załatwione do jednego dnia PRZED zakończeniem ubezpieczenia.

Składanie wniosku o ubezpieczenie samochodu, gdy nie ma się eKONTA

Aby skorzystać z ubezpieczenia trzeba założyć darmowe konto bankowe eKONTO za które się nic nie płaci. eKONTO można założyć tylko po to aby ubezpieczyć samochódm, ale warto pamiętać żeby wtedy nie zamawiać karty płatniczej. Szczegółowa instrukcja otwierania konta bankowego eKONTO. Składanie wniosku o ubezpieczenie opisuję niżej:

Składanie wniosku o ubezpieczenie, gdy jest się już posiadaczem eKONTA

Jeżeli jesteś posiadaczem eKONTA to po obliczeniu składki, w ostatnim kroku wystarczy kliknąć "kup ubezpieczenie" i przejść do systemu składania wniosków mBanku. System automatycznie przesiesie Cię do odpowiedniego wniosku.
Jeżeli dokonano kalkulacji i wysłano podsumowanie na email to zalecam zalogowanie się do swojego eKONTA i kliknięcie "wnioski" wybranie "Ubezpieczenie samochodu" po informacji o przejciu do systemu wniosków kliknąć "dalej" i w polu "Podaj numer dokonanej wcześniej kalkulacji" podać kod wysłany w treści emiala z podsumowaniem.. Wtedy dokładnie wszystkie dane z kalkulacji zostaną przepisane do wniosku i wystarczy klikać "dalej" (z możliwością edycji) dzięki czemu oszczędza się czas.
Po ostatnim kroku wniosku automatycznie się przechodzi do strony, gdzie wykonuje się przelew. Wszystkie dane są już uzupełnione i wystarczy zatwierdzić SMSem przelew.
Po kilkudziesięciu minutach przychodzi od mBanku email z polisą do wydrukowania. Polisa ubezpieczeniowa zawiera wszystkie niezbędne dane tj. numer polisy, dane samochodu i jego właścicieli. Polisę dostaje się także pocztą tradycyjną, jednak ta z emaila jest jak najbardzej ważna.

Jeżeli ktoś zbyt bardzo by się bał ubezpieczyć w ten sposób samochód, albo czegoś nie rozumie, mogę podać zrzuty ekranu każdego kroku i wytłumaczyć. W tym celu proszę śmiało pisać na artur@laart.eu : )

Strona obejmuje zagadnienia: Ubezpieczenia OC/AC, ubezpieczenie samochodu, tanie ubezpieczenia komunikacyjne, gdzie ubezpieczyć samochód, ubezpieczenie auta, gdzie najtaniej, mdirect, mbank, ekonto