Otwarcie konta bankowego eKONTO w mBank.
Elektroniczne zawarcie umowy

Zakładanie konta bantkowe eKonto w mBankuZobacz także: Konto dla młodzieży izzyKONTO, konto oszczędnościowe eMAX, eMAX Plus, konto mBiznes. Wróć do: Otwieranie eKONTA

mBank udostępnił nową "elektroniczną" formę zawarcia umowy przy otwieraniu internetowego konta bankowego eKONTO. Umożliwia ona otwarcie eKONTA bez wizyty kuriera lub pobytu w mKiosku. Jest to nowoczesny sposób zawarcia umowy, który działa od lutego 2012 roku. Wszelkie informacje i zasady odnośnie tej metody zawarte są w regulaminie mBanku, do którego onośnik zamieściłem na dole strony. Warto pamiętać, że to jest jedna z trzech metod zawarcia umowy. Klasyczne metody jak "kurier" są bardzo wygodne, sprawdzone i godne polecenia.

Osoba chcąca otworzyć eKONTO wybierając zawarcie umowy z mBankiem w sposób elektroniczny musi być już posiadaczem konta bankowego w innym banku (ale nie może być to BRE S.A). Taka osoba po złożeniu wniosku z wyborem elektronicznej formy zawarcia umowy z mBankiem (krok 2) otrzymuje wiadomość e-mail. Wiadomość zawiera numer rachunku, określoną niewielką kwotę, a także ściśle określony tytuł przelewu oraz szczegółowe instrukcje. Następnie osoba taka musi wykonać przelew przestrzegając, aby w przelewie wszystkie dane zgadzały się z tym co podane jest w e-mailu. Konkretne informacje i zasady zawarte są w regulaminie mBanku w rozdziale II (dostępny na dole strony). Istotne jest jeszcze, że osoba chcąca otworzyć eKONTO w ten sposób musi być jedynym właścicielem swojego pierwszego konta bankowego.

W ten sposób mBank weryfikuje tożsamość osoby otwierającej eKONTO na kilku płaszczyznach. Po pierwsze we wniosku o otwarcie konta bankowego podaje się swoje dane, które (po drugie) weryfikowane są dzięki przelewowi z innego istniejącego już konta w innym banku i po trzecie przelew musi być dokładnie taki jak mBank ustalił i przekazał we wiadomości e-mail. Jeżeli cokolwiek się nie zgodzi konto nie zostanie otwarte, przelew zostanie automatycznie zwrócony.

Jeżeli wszystkie warunki zostały spełnione nr konta podanego w e-mailu staje się własnością otwierającego. Otwierający eKONTO w ten sposób zawarł umowę z mBankiem, która dostępna jest w korku nr 2. Taki sposób zawarcia umowy spełnia wymogi Prawa Bankowego, którego artykuły i paragrafy podane są w regulaminie w II rozdziale – „Otwarcie Rachunku” w paragrafie nr 6 i punkcie 6. Aktywacja konta odbywa się klasycznie z tym, że pakiet aktywacyjny wysyłany jest smsem.

Opis otwarcia eKONTA przy użyciu elektronicznej formy zawarcia umowy (od A do Z):

I) Wypełnianie wniosku przez Internet

1)Przygotuj swój dowód osobisty, usiądź wygodnie.

2)Przejdź na stronę eKONTA, gdzie znajdują się podstawowe informacje o eKONCIE i kliknij „eKONTO z Internetem” (wcale nie trzeba zamawiać żadnego Internetu). W kolejnym oknie zaznacz eKONTO i wybierz „Elektroniczne”.

3)W następnym oknie dla większej przejrzystości ODZNACZ „Karta płatnicza do rachunku”, o której dowiemy się więcej w kroku nr 4. W tej części należy wypełnić swoje dane osobowe.

4)W kolejnym kroku system zapyta o wybór karty debetowej. Znajdują się tam podstawowe informacje o karcie debetowej.

5)W ostatnim kroku na numer telefonu komórkowego podanego podczas rejestracji przyjdzie sms z kodem uwierzytelniającym, który należy przepisać. Należy również podać numer konta bankowego innego banku, którego jest się bieżącym posiadaczem. Z tego konta należy wykonać przelew w dokładnej, niewielkiej kwocie i z określonym tytułem. Te informacje przyjdą na podany we wniosku adres e-mail po naciśnięciu „złóż wniosek”

II) Wykonanie przelewu ze swojego bieżącego rachunku w innym banku na nowe konto w mBanku.

6)mBank wyśle wiadomość na adres e-mail, który został podany przy składaniu wniosku. Znajdą się tam informacje dotyczące kwoty i tytułu przelewu oraz nr rachunku, który stanie się Twoim rachunkiem.

7)Należy wykonać przelew nie później jak 14 dni kalendarzowych od dnia wysłania przez mBank wiadomości e-mail (biorąc pod uwagę czas księgowania należy przelać środki z pewnym wyprzedzeniem). Po wykonaniu przelewu mBank zweryfikuje ZGODNOŚĆ DANYCH zawartych w wykonanym przelewie tj. nadawcy przelewu, numeru rachunku podanego przy składaniu wniosku oraz indywidualnych informacji zawartych w tytule przelewu, które zostały wysłane e-mailem przez mBank. Weryfikacja trwa najpóźniej do końca drugiego dnia roboczego licząc od dnia zaksięgowania przelewu na nowym rachunku. Po poprawnej weryfikacji następuje zawarcie Umowy w formie elektronicznej i mBank otwiera i rozpoczyna prowadzenie Rachunku o numerze podanym w e-mailu i na ten e-mail mBank informuje o otwarciu rachunku Wnioskodawcę. Jeżeli dane by się nie zgadzały mBank zwraca przelane środki na stare konto bankowe. W ciągu 7 dni mBank wyśle POTWIERDZENIE o zawarciu umowy na adres e-mail

Aktywacja w przypadku elektronicznego zawarcia umowy opiera się na wysłaniu przez bank pakietu aktywacyjnego SMS-em na podany przy składaniu wniosku numer telefonu komórkowego. Aktywacja jest identyczna jak w klasycznym przypadku (pakiet dostarczony przez Kuriera) tyle, że pakietem jest SMS.

Regulamin otwarcia eKONTA poprzez elektroniczne zawarcie umowy (od 31.01.2012).

 

konto-bankowe-ekonto
[an error occurred while processing this directive]
konto-bankowe-ekonto
[an error occurred while processing this directive]
konto-bankowe-ekonto
[an error occurred while processing this directive]
konto-bankowe-ekonto
[an error occurred while processing this directive]
konto-bankowe-ekonto