Domeny internetowe - delegacja domeny na serwer DNS

   Delegacja domeny internetowej na serwer DNS pozwala m.in. na obsługę subdomen. Dzięki temu w znaczący sposób możemy rozbudować swój serwis internetowy (lub możliwości serwera dedykowanego). Jest to metoda dająca większe spektrum działania niż przekierowanie domeny na adres ip, ale jest także trudniejsza do konfiguracji. Podstawowa trudność polega na tym, że trzeba skonfigurować serwer DNS oraz  także serwer www (hostujący stronę). Oznacza to, że ten sposób wymaga wprowadzenia takich danych do serwera hostującego, aby odpowiadał na zapytanie serwera DNS. W przypadku najprostrzych rozwiązań, gdzie serwer obsługuje tylko jedną domenę, ale serwer i domena nie zostały zakupione u jednego operatora warto skorzystać po prostu z przekierowania domeny na adres ip.

  W panelu klienta jest opcja wydelegowania domeny na serwer DNS. Potrzebujemy tam wpisać dwa adresy serwerów DNS: podstawowego i zapasowego. Jednym z darmowych I cieszącym się dobrą opinią w Internecie serwerem DNS jest http://freedns.sgh.waw.pl   Należy się zarejestrować i utworzyć nowe strefy.

Małe wskazówki: należy utworzyć nową strefę. Dobrze byłoby, gdyby nazwywała się tak samo jak żądana domena. Należy ją ustawić jako strefę podstawową. W najprostrzej konfiguracji należy jedynie skonfigurować Rekordy adresów (A), gdzie należy wpisać w przypadku domeny mikroprocesory.net wyrażenie mikroprocesory.net. UWAGA!! NA KOŃCU DOMENY MUSI ZNAJDOWAĆ SIĘ KROPKA "." oraz wpisać adres ip serwera, gdzie znajduje się strona www. Można także wpisać "www" poniżej, aby możliwe było wchodzenie na strone używając www tzn. www.mikroprocesory.net, a nie samo mikroprocesory.net.

Dowiedz się co oznacza przekierowanie domeny na adres ip

Czytaj dalej

 

 

 

 

DNS cz.1 cz.2 budowa domen hierarchia domen hierarchia drugiego poziomu subdomeny zakładanie domeny cz.1 cz.2 konfiguracja domeny przekierowanie na ip delegacja na DNS przekierowanie na url