Domeny internetowe - konfiguracja zakupionej domeny

     Podczas kupna domeny internetowej należy podać dane personalne, a rozliczenie wykonać np. za pomocą konta internetowego. Po pewnym czasie domena jest gotowa już do naszego użytku. Należy domenę skonfigurować w wirtualnym panelu klienta, gdzie można zarządzać swoją domeną. Nową domenę należy ustawić tak, aby przekierowywała na komputer, gdzie znajdują się dane www. Co do konfiguracji domen internetowych to aktalnie mamy kilka możliwości.

   Wykupioną domenę możemy wydelegować na serwer DNS, przekierować ją na adres ip, przekierować ją na adres url, przekierować domenę na adres url z maskowaniem lub możemy zaparkować domenę. Każda z tych konfiguracji ma swoje specyfikacje. Aby dobrze dopasować właściwą konfigurację domeny należy wiedzieć jaki ma mieć charakter serwis mieszący się pod domeną. Jeżeli wiadomo, że będzie rozwijany I będą na nim subdomeny dobrze jest skorzystać z wydelegowania domeny na serwer DNS, gdy wiadomo, że serwis będzie bardzo prosty, nie będzie posiadał subdomen można skorzystać z przekierowania na ip, jeżeli chcemy, aby domena przekierowywała na inną domenę należy użyć przekierowania na adres url, jeżeli wiadomo, że domena nie będzie wkorzystywana można ją zaparkować, czyli być jej właścicielem i np, czekać aż nabierze wartości wynikającej z jej unikalnej nazwy.

Dowiedz się jak wydelegować domenę na serwer DNS.

Czytaj dalej

 

 

 

 

DNS cz.1 cz.2 budowa domen hierarchia domen hierarchia drugiego poziomu subdomeny zakładanie domeny cz.1 cz.2 konfiguracja domeny przekierowanie na ip delegacja na DNS przekierowanie na url