Domeny internetowe - przekierowanie domeny na adres ip

   W panelu klienta w wielu firmach znajduje się opcja konfiguracji domeny o nazwie "przekierowanie domeny na adres ip". Konfiguracja ta nie wymaga wiele wiedzy I poświęcenia czasu i przy najprostrzych ustawieniach będzie działać jednak należy mieć statyczny adres ip lub korzytać z usługi www.dyndns.com. Można powiedzieć, że jest to swego rodzaju przekierowanie "na katalog" na komputerze, na którym znajdują się strony www. Wiele informacji na temat tej konfiguracji znajduje się w Internecie.

 Ogólnie rzecz ujmując jest to taka metoda, w której operator ( sprzedawca ) domeny nie przekierowuje jej na serwer DNS, a od razu na komputer, na którym jest strona www. Co więcej przekierowanie to obejmuje podkatalogi komputera hostującego. Takie rozwiązanie narzuca niestety to, że domenę dużo trudniej rozbudować na subdomeny ponieważ domena główna wskazuje na katalog, a operator domeny nie oferuje możliwości tworzenia subdomen I przekierowania ich na podkatalogi ( dostępna jest tylko jedna główna domena ) .

Przykład: Żeby witryna www.mikroprocesory.net mogła działać przy opcji "przekierowanie na adres ip w panelu klienta", w oknie tej opcji, musiałbym wpsiać dokładny adres ip komputera, na którym jest strona uwzględniając podkatalog, czyli http://83.15.xxx.xx/mikroprocesory/ Proszę zwrócić uwagę, że w tym przypadku domena jest tłumaczona na adres ip wraz z katalogiem. Oczywitą rzeczą jest fakt, że ten katalog musi być udostępniany jako dokument http:// gdy takiej konfiguracji nie będzie wówczas katalog nie będzie dostępny.

Dowiedz się co oznacza przekierowanie domeny na url

Czytaj dalej

 

 

 

 

DNS cz.1 cz.2 budowa domen hierarchia domen hierarchia drugiego poziomu subdomeny zakładanie domeny cz.1 cz.2 konfiguracja domeny przekierowanie na ip delegacja na DNS przekierowanie na url