Domeny internetowe - przekierowanie domeny na adres url

  Przekierowanie domeny internetowej na adres url jest stosowane, gdy nasza domena ma wskazywać na inną domenę, która bezpośrednio wskazuje na komputer z dokumentami www. Jest to bardzo przydatne wówczas, gdy chcemy żeby wykupiona I przez nas domena internetowa wskazywała np. na blog, forum lub inne znane internautom strony. Efektem tego będzie to, że wymyślona tematycznie domena będzie wydawała się oryginalna, a internauta spostrzeże się, że jest to typowy blog, serwis lybos lub forum dopiero, gdy wejdzie na stronę. To jedna z możliwości. Istnieją także inne powody, dla których można użyć tej opcji. Innym powodem może być np. chęć rozpowszechniania dwóch adresów internetowych, które przekierowują na tą samą domenę. Powodów jest wiele, ale najlepiej zajrzeć samemu do Internetu i poszukać przykładów.

    Konfiguracja domeny na przekierowanie jej na adres url jest bardzo prosta. Większość firm udostępnia to jako jedną z opcji zatem wystarczy ją znaleźć I kliknąć. W polu tekstowym jaki ukaże się naszym oczom należy wpisać adres innej strony (domeny) www. Np. jeżli, by mi się uwidziało, by www.domeny.mikroprocesory.net  wskazywały na wyszukiwarke google, wówczas wpisuje w polu tekstowym adres przeglądarki http://google.pl, I wtedy, gdy ktoś wszedłby na www.domeny.mikroprocesory.net niepostrzeżenie znalazłby się sie na www.google.pl. Ot, i taki żarcik gotowy ;)

Dowiedz się co oznacza przekierowanie domeny na url z maskowaniem

Czytaj dalej

 

 

 

 

DNS cz.1 cz.2 budowa domen hierarchia domen hierarchia drugiego poziomu subdomeny zakładanie domeny cz.1 cz.2 konfiguracja domeny przekierowanie na ip delegacja na DNS przekierowanie na url  

>