Domeny internetowe - zakładanie nowej domeny internetowej cz.1

     Założenie pełnej domeny internetowej wiąże się niestety z kosztami. Owszem, można znaleźć "domenę" za darmo, ale jak się głębiej przyjżeć to nigdy nie są to domeny najwyższego poziomu tylko subdomeny. Znajdując "domenę internetową za darmo" znajdujemy najczęściej coś w rodzaju www.MOJTEKST.jakiescos.pl. Jeżeli taka subdomena spełnia nasze wymagania to można z niej skorzystać.  Korzystanie z subdomeny wiąże się niestety z możliwością gorszego pozycjonowania (ze względu na tzw. pływające ramki "iframe", przez które żródło strony nie jest nasycone słowami kluczowymi) przez wyszukiwarki. Ponad to przy korzystaniu z takich ofert można zauważyć na swojej stronie reklamy. Zwykle nie obejdzie się bez wykupienia pełnej domeny internetowej. Jest wiele ofert na polskim i zagranicznym rynku.

    Korzystanie z takiej oferty kosztuje, ale możemy być pewni, że na naszej stronie nie pojawią się żadne reklamy, a strona nie będzie miała żadnych restrykcji w wyszukiwarkach internetowych. Firmy sprzedające domeny internetowe nęcą swoich potencjalnych klientów bardzo niskimi cenami. Trzeba pamiętać, że są to ceny promocyjne. Niestety nawet jedna z firm działała nie fair wprowadzając w błąd swoich klientów, skrupulatnie ukrywając niektóre treści przez co ludzie wykupywali domeny po promocyjnej cenie tyle, że podpisywali  umowę na okres trzech lat. Kolejne dwa obowiązkowe lata kosztowały po 99,99zł (cena za domenę globalną) czego nie byli tego świadomi, a rezygnacja oznaczała koniczeność zapłaty dwóch lat z góry czyli prawie 200zł. Trzeba uważać na takie procedery i dokładnie czytać regulaminy ogólne, ale przede wszystkim regulaminy promocyjne.

Dowiedz się więcej o zakładaniu domeny dla siebie

Czytaj dalej

 

 

 

 

DNS cz.1 cz.2 budowa domen hierarchia domen hierarchia drugiego poziomu subdomeny zakładanie domeny cz.1 cz.2 konfiguracja domeny przekierowanie na ip delegacja na DNS przekierowanie na url