Domeny internetowe - zakładanie nowej domeny internetowej cz.2

     Aby wykupić domenę internetową należy skorzystać z oferty jednej z firm, które się tym zajmują. Przed zakupem domeny Internetowej należy się poważnie zastanowić jak właściwie dopasować główne słowo kluczowe domeny. Trzeba zwrócić uwagę jaki charakter ma mieć tworzony serwis, czy ma być dostępny dla wąskiego grona odbiorców (np. blog, strona hobbystyczna) czy też ma trafiać do maksymalnie największej liczby osób (firmy), ale przede wszystkim ważne jest to czy planowany jest rozwój serwisu. To są ważne punkty do zastanowienia, gdyż w przyszłości będzie możliwy rozwój serwisu. Należy także zastanowić się nad firmą sprzedającą domeny; zwrócić uwagę na czas trwania umowy i możliwości jej zerwania. Wszystkie te informacje dostępne są na forach w Internecie. Możliwości jest wiele.

     Gdy już mamy upatrzoną firmę wchodzimy na jej stronę główną. Tam zwykle znajduję się prosta wyszukiwarka ( przeglądarka ) domen. Warto wiedzieć, że wszyskie wyszukiwarki, w każdej z firm są takie same ze względu na to, że korzystają one z bazy danych Krajowego Rejestru Domen ( www.dns.pl ) Oczywistym jest, że jeżeli domena internetowa jest już przez kogoś zajęta to wówczas każda z wyszukiwarek to pokaże. Różnice polegają tylko w cenach oferowanych domen intenetowych. Można wybierać w domenach globalnych najwyższego poziomu ( .net, .org, .com ), domenie europejskiej ( .eu ) domenie krajowej ( .pl ), domenach regionalnych ( .waw.pl, .beskidy.pl, .krakow.pl ), zagranicznych domenach krajowych najwyższego poziomu ( .de, .cz, .sk, .fr ), domenach specjalnych drugiego poziomu ( .new.pl, .advert.pl, .promo.pl ), funkcjonalnych domenach drugiego poziomu ( .net.pl, org.pl, .com.pl )

Dowiedz się jak skonfigurować domenę internetową.

Czytaj dalej

 

 

 

 

DNS cz.1 cz.2 budowa domen hierarchia domen hierarchia drugiego poziomu subdomeny zakładanie domeny cz.1 cz.2 konfiguracja domeny przekierowanie na ip delegacja na DNS przekierowanie na url