Obraz iso – zrób obraz ISO z płyty CD/DVD przy pomocy programu Nero. Zapis na dysku

Zobacz także: Dowolne pliki w ISO, uruchamianie instalacji bez nagrywania – Daemon Tools, dziel ISO na równe cześci, założenie konta bankowego.

Analogie:
Obraz ISO jest podobny do spakowanego pliku rar lub zip. Jego charakterystycznymi cechami są brak kompresji i możliwość wypalania go na płycie CD/DVD przy pomocy wielu programów np. Nero.

Ciekawe cechy:
Tworzenie obrazu ISO np. z płyty CD/DVD daje lustrzaną kopię oryginału wraz z ustawieniami możliwości Bootowania i ze wszelkimi zabezpieczeniami w tym prawami autorskimi.

Ponad to, co najciekawsze istnieje możliwość otwarcia pliku ISO przy pomocy programów emulatorów np. DAEMON TOOLS. Dzięki temu obrazy ISO bardzo rozpowszechniły się w Internecie. Ściągnięty plik ISO można wypalić na płycie lub zainstalować z tzw. Emulatora.

Jak działa emulator?
Posiadasz plik ISO na dysku twardym. Uruchamiasz emulator i montujesz obraz ISO do programu. W „Mój komputer” pojawi ci się nowy napęd CD/DVD (wirtualny), z którego możesz zainstalować program IDENTYCZNIE jak z płyty CD.

Jak zrobić obraz ISO z płyty CD/DVD przy pomocy Nero?
1) Po zainstalowaniu twojego Nero kliknij „Start” -> „wszystkie programy” -> „Nero” -> „Nero Burning Rom”. Otworzy się okno Nowa kompilacja. Kliknij ANULUJ.
2) Z menu narzędzi kliknij „Nagrywarka”  - > „wybór nagrywarki” -> wybierz „Image Recorder” -> kliknij OK.
3)  Kliknij „Nowy” Otworzy się już znane nam okno. Z lewej strony jest menu, z którego najpierw wybierz nośnik w jakim operujesz, czyli CD lub DVD, następnie  „kop. CD” (kopiuj CD lub DVD) I na końcu kliknij „kopiuj”
4)  Otworzy się okno Zapis pliku obrazu -wybierz, gdzie ma być zapisany np. pulpit, nadaj mu nazwę oraz zmień pole „Zapisz jako typ:” z .nrg na .iso i kliknij „Zapisz”
Program wykona swoje, kliknij raz jeszcze „ok” i plik gotowy.

Pamiętaj, że aby znowu nagrywać nagrywarką wybierz w punkcie 1) swoją nagrywarkę

Nero domyślnie tworzy obrazy płyt o własnym rozszerzeniu .nrg, który również jest obsługiwany przez emulatory.

Powróć do: Naprawa komputerów - spis porad oraz wskazówek
Strona obejmuje zagadnienia: tworzenie obrazu ISO w nero, tworzenie obrazu ISO na dysku, jak utworzyć obraz ISO na dysku, obraz ISO nero, obraz płyty program