eKONTO z Internetem: zasady, regulamin, opis założenia konta bankowego. PROMOCJA NIEAKTUALNA!

Zapraszam także:
eKONTO zwykłe oraz eKONTO dla studenta
Rachunek oszczędnościowy: eMAXeMAX Plus
Konto bankowe dla firmy mBIZNES
Bezpieczeństwo logowania do konta bankowego przez Internet
Internetowe konto bankowe dla młodzieży od 13 roku życia izzyKontoW grudniu 2011 roku mBank wystawił promocję „Nowe eKONTO z Internetem za 0zł”.  Promocja trwała do 15 kwietnia 2012. Obecnie mBank z Play dalej współpracują oferując Internet do eKONTA na zasadach określonych w regulaminie Play i cenniku. Cennik, przynajmniej dla mnie, jest mało czytelny - nie pokazuje konkretnych kwot, które trzeba opłacać nie mniej jednak analizując cennik i regulaminy doszedłem do następujących wniosków:

Przy wyborze otwierania eKONTA z Internetem podpisuje się umowę leasingową na okres 12 miesięcy.
W ramach umowy leasingowej opłaca się 35zł na miesięcznie i tylko w pierwszym miesiącu doliczana jest jednorazowa opłata wstępna 12zł. W tym otrzymuje się:
miesięczny pakiet danych (ściąganie i wysyłanie plików) : 3 GB
prędkość transferu: 1 Mbit
modem Huawei e173U-2 (modem USB)
Oferta Play do eKONTA to PLAY ONLINE MIX II.
Oprócz umowy leasingowej nie ma dodatkowego abonamentu.
Wraz z upływem 12 miesięcy należy podjąc decyzję o rezygnacji bądź przejściu na ofertę przedstawioną w regulaminie Play i cenniku
Opłata 35zł/mc jest automatycznie pobierana z eKONTA i należy zapewniać środki do 15 dnia każdego miesiąca do godziny 19.
Zapis "masz darmowy dostęp do internetowego serwisu mBanku bez ograniczeń". Zapis ten prawdopodobnie oznacza, że surfowanie po mBanku nie wypływa na pakiet danych 3GB i nawet jakby się ów pakiet wyczerpał strona mBanku dalej będzie działać.

eKONTO z Internetem jest eKONTEM posiadającym te same parametry co standardowe eKONTO. Ma darmowe otwarcie, prowadzenie, przelewy... więcej.

Kolejność zdarzeń i otrzymane dokumenty przy otwieraniu eKONTA z Internetem


"Kolejność wydarzeń i otrzymane dokumenty” jest taka sama jak w zwykłym eKONCIE

I.    Złożenie wniosku (właśnie teraz) w Internecie (odnośnik niżej, w instrukcji) o otwarcie rachunku konta internetowego eKONTO w mBank;

II.    Podpisanie umowów: Bank wyśle do Państwa kuriera, który będzie miał niezbędne dokumenty. Kurier zadzwoni do Państwa żeby umówić się na termin odbioru dokumentów. Na spotkanie proszę przygotować dowód tożsamości. W obecności kuriera konieczne jest podpisanie dokumentów jakie dostarczy: umowy rachunku oraz umowy o korzystanie z kart płatniczych, umowę leasingową, umowę z P4 sp. z o.o.

III.    W zestawie dokumentów, otrzymanych od kuriera będzie także pakiet aktywacyjny. Jest to koperta z tymczasowymi danymi do logowania: identyfikator, hasło i telekod, wyłącznie do pierwszego logowania.

IV.   Aktywacja hasła dostępu przez Internet (nowe indentyfikator i hasło oraz mLinie - nowy telekod). W czasie aktywacji ustala się nowy identyfikator, hasło, i telekod (telekod to take hasło do mLini, kanału dostępu przez telefon Dzwoniąc na mLinie wprowadza się telekod i dzięki temu możesz np. ustalić nowe hasło do logowania przez Internet kiedy zdaży się kiedys 3 razy błędnie je wpisać).Jeżeli została zamówiona karta debetowa to dojdzie ona pocztą tradycyjną nieco później. Kartę debetową trzeba aktywować, co pokazane jest na filmie. Całość, w związku z dostarczaniem dokumentów przez kuriera, może potrwać do dwóch tygodni.

Otwarcie rachunku eKONTO z Internetem w Play - opis

0) Proszę przygotować swój dowód tożsamości i uśiąść wygodnie.
1) Proszę kliknąć: zakładanie konta internetowego w mBank. Opuszczasz moją stroną www przechodząc na strony mBanku. Aby rozpocząć otwieranie eKONTA z Internetem, proszę kliknąć w dowolny guzik "Złóż wniosek"

2)W tym wariancie zmawiamy Internet więc proszę wybrać "eKONTO z usługą Internetu mobilnego Play nawet przez 12 miesięcy". Czcionka czerwona jest to link prowadzący do strony z podstawowymi informacjami o eKONCIE z Internetem (pożal się Boże żeby te informacje nazwać "szczegółami oferty"). Proszę kliknąć dalej by przejść do kolejnego kroku.

3)W następnym kroku należy wybrać  „Rodzaj rachunku” zaznaczamy według potrzeby: rachunek
indywidualny lub wspólny.
Proszę wybrać produkty i usługi. Domyślnie jest zaznczone eKONTO, które jest zresztą celem tej instrukcji. Dodatkowo można w tym kroku zaznaczyć, że chce się kartę zbliżeniową MasterCard. Można wybrać produkty dodatkowe jak eMAX albo eMAX PLUS
Proszę wypełnic swoje dane w sekcji  Dane osobowe, kontaktowe i adresowe wnioskodawcy.
Wybór karty debetowej. Można wybrać kartę zbliżeniową MasterCard PayPass (przy zbliżeniu transakcja max na 50zł) Karta jest darmowa darmowe przy składaniu wniosku. Użytkowanie karty też jest darmowe, o ile płatności kartą przekroczą 100zł/mc. Jeśli warunek nie zostanie spełniony to w danym miesiącu opłata będzie wynosić 2zł. Karty płatnicze debetowe są o tyle dobre, że można bez dodatkowych opłat płacić w sklepie, na stacji, wyciągać gotówkę z bankomatu.

Proszę zwrócić uwagę na informację "Jesteś w trakcie składania wniosku numer..." Już kilka godzin po złożeniu wniosku można sprawdzić status wniosku. Aby sprawdzić status wniosku należy zadzwonić na mLinię 801 300 800 i połączyć się z konsultantem wybierając cyfrę zero. Konsultant, aby sprawdzić status wniosku poprosi o nr PESEL oraz o numer złożonego wniosku po czym udzieli informacji .

4) W kolejnym oknie proszę sprawdzić popraność swoich danych osobowych dla umowy leasingowej.
5) W ostatnim kroku proszę sprawdzić dane dla eKONTA.

Aktywacja ekonta z usługą Internetu mobilnego

Pozwolę sobie przekierować Państwa do instrukcji zakładania i aktywacji stadardowego eKONTA. Aktywacja wygląda identycznie w przypadku zwykłego eKONTA, eKONTA z Internetem, eKONTA dla studenta, izzyKONTA itd.

Informacje archiwalne:
Zasady korzystania z promocji "Nowe eKONTO z Internetem za 0zł”. Działa to tak:

Korzystanie z Internetu za pomocą zamówionego modemu jest bezwzględnie darmowe przez pierwsze trzy miesiące z dwunastu (proszę tylko zaglądnąć do § V pkt 1. a), b), gdzie jest napisane na jakiej zasadzie interpretowany jest pierwszy liczony miesiąc)
kolejne cztery miesiące użytkowania, czyli 4., 5., 6., 7., miesiąc również będą za darmo pod warunkiem, że klient dokona płatności bezgotówkowej (operacja bezgotówkowa - przy użyciu Karty dokonywana w punktach usługowo-handlowych np. sklepy, stacje benzynowe, nie liczy się wypłata z bankomatu!) w każdym miesiącu z osobna na minimum 100zł
Internet w miesiącach 8, 9, 10, 11, 12 również będzie darmowy o ile będzie spełniony identyczny warunek jak w miesiącach 4, 5, 6, 7 ale dodatkowo na konto klienta zostanie w każdym miesiącu z osobna tj. 8, 9, 10, 11, 2 wpłacone po 1000zł (np. w formie wynagrodzenia)
A co jeśli… jeśli się nie uda?

Jeżeli przynajmniej w jednym miesiącu (miesiące od 4. do 12.) nie uda się spełnić powyższych warunków bank nieodwracalnie przestaje płacić za Internet w kolejnych miesiącach. Opłata leasingowa wynosi 35zł za każdy kolejny miesiąc i taka kwota zostanie w każdym miesiącu odliczona od konta.
Regulamin promocji "eKONTO z Internetem"

Omówienie oferty eKONTA z Internetem, Informacje na Start

Modem Huawei e173U-2 w tej ofercie rozwija prędkość 1Mbit. Transfer ograniczony: 3GB/mc

Jestem partnerem programu partnerskiego mBank co gwarantuje, że moja strona jest bezpieczna.

Dokładam wszelkich starań, aby na bieżąco aktualizować moje instrukcje, gdyby jednak instrukcja była nieaktualna, coś by się zmieniło w wypełnieniu wniosku, to bardzo proszę o kontakt na artur@laart.eu

Aktualizowano 5 maj 2012
Coś jest niejasne? Napisz: artur@laart.eu

Strona obejmuje zagadnienia: ekonto z internetem, zasady, reguły, promocja, o co chodzi, internet mobilny, modem Huawei e173U-2 specyfikacja, prędkość, otwarcie konta, rachunek oszczędnościowy, co to jest ekonto z internetem

Huawei e173U-2
konto-bankowe-ekonto
[an error occurred while processing this directive]
konto-bankowe-ekonto
[an error occurred while processing this directive]
konto-bankowe-ekonto
[an error occurred while processing this directive]
konto-bankowe-ekonto
[an error occurred while processing this directive]
konto-bankowe-ekonto