Jak blokować reklamy? Blokowanie reklam programem lub dodatkiem do przeglądarki.

adblockZobacz takkże: rejestracja domeny, blokada stron dla dorosłych, WiFi 2.4 GHz - montaż, konfiguracja routera WiFi, Instrukcja założenia konta bankowego

Jako, że sam posiadam reklamy kontekstowe na tej stronie to jednak opiszę jak blokować reklamy (szczególnie te wyskakujące irytujące). Mam nadzieję, że nie okaże się to samobójczym „golem” . Wychodzę z założenia, że moja witryna ma służyć przede wszystkim Państwu.

Dodatki  blokujące reklamy w przeglądarce (wybierz swoją przeglądarkę):
Mozila FireFox
Internet Explorer
Opera
Google Chrome

Jeżeli istnieje możliwość konfiguracji dodatku blokującego reklamy wówczas robimy to poprzez przeglądarkę. Najczęściej klikamy prawym przyciskiem myszy i włączamy okno konfiguracyjne dodatku blokującego reklamy lub klikamy w "narzędzia" i szukamy naszego dodaku..

Najbardziej denerwujące są wyskakujące okienka reklamowe pop-up. To one sprawiają, ze można zzielenieć ze złości. One najbardziej zniechęcają do reklam. Pozostałe reklamy nie są inwazyjne.

 Blokowanie reklam kontekstowych, niezwykle popularnych (takich jak u mnie) często niszczy estetykę  strony, bo tam gdzie znajdowała się reklama kontekstowa, bo blokadzie reklamy jest pusto.

Szukałem programów blokujących reklamy, które można instalować nie w przeglądarce, ale w systemie. Wówczas działanie programu blokującego reklamy odnosi się do wszystkich przeglądarek. Jednak najczęściej programy do blokowania reklam są płatne. Jednymi z najlepszych programów do blokowania reklam są:
Ad Muncher
Adblock Pro

Powróć do: Naprawa komputerów - spis porad oraz wskazówek
Strona zawiera informacje: blokowanie reklam, wyskakujących okienek, reklamówek, irytujących reklam, zasłaniających reklam, popów, filtr reklam, jak zablokować reklamy, jak usunąć reklamy i jak ich się pozbyć, zablokowanie reklam, filtr reklam