Jak zablokować reklamy w przeglądarce Google Chrome? Adblock dla Google Chrome

adblockZobacz takkże: rejestracja domeny, konfiguracja domeny, blokada stron dla dorosłych, WiFi 2.4 GHz - montaż.
Instrukcja założenia konta bankowego

Powróć do: Blokowanie reklam – Intro

Blokowanie reklam w przeglądarce Chrome odbywa się podobnie jak w przypadku Mozilli Firefox, czyli poprzez instalację popularnego dodatku AdBlock.

Instrukcja instalacji AdBlock do blokowania reklam w Google Chrome:

1)   Przejdź na autoryzowaną stronę dodatku AdBlock w Google Web Store
2)   Kliknij w niebieski przycisk „Dodaj do Chrome” w prawym górnym rogu.

Pojawi się okno potwierdzenia instalacji. Informacja „Aplikacja ma dostęp do: Twoje dane we wszystkich witrynach, aktywność związana z kartami i przeglądaniem” ma charakter techniczny i wynika z tego, że program do blokowania reklam również „przegląda strony” pod kątem odnajdywania kodu reklam. Kliknij „Zainstaluj”. Dodatek przeprowadzi instalacje po czym,

3)   Instalator zapyta dając pole wyboru „ I like Google's text ads; don't block those” (Lubię reklamy tekstowe Google; nie blokuj ich). Mowa tutaj o reklamach kontekstowych Google Adsense, takich jakie mam na stronie. Nie są to reklamy irytujące, ale o ich wyświetlaniu bądź nie decyduje Czytelnik. Zaznacz to pole jeśli reklamy tekstowe Ci nie przeszkadzają i kliknij w guzk po prawej "That was easy"

4) Kolejne okno poinformuje Czytelnika, że dodatek do blokowania reklam już działa, będzie wyrzucał reklamy z oglądanych stron oraz, że aby skonfigurować dodatek trzeba kliknąć w ikonę google-adblockznajdującą się w prawym górnym rogu okna Google Chrome. Kliknij „OK, Now What?”

5) W ostatnim oknie autor prosi o datek za jego pracę i wkład włożony w jego program do blokowania reklam. Jeżeli Czytelnik chce może dobrowolnie uiścić wybraną sumę. Jeżeli nie chce tego robić można po prostu zamknąć zakładkę. Program i tak będzie działał, bo jest na licencji freeware, czyli za darmo.

Aby usunąć Adblock lub wyłączyć blokowanie reklam kliknij w ikonę Chrome-narzedzia następnie „narzędzia” -> „rozszerzenia”

Jeżeli reklama dalej się wyświetla kliknij prawym przyciskiem gdzieś na stronie, wybierz "AdBlock" "Zablokuj reklamę na tej stronie" i ustaw optimum.

Gdyby jednak zablokowało się zbyt dużo" klikamygoogle-adblock "opcje" Samodzielna edycja własnych filtrów "Edytuj" kasujemy co tam jest "Zachowaj"

O jakże upierdliwe są wszelkie reklamy "ruchawki" we flashu(przepraszam za wzrot). Można je również zablokować, ale ręcznie (są jeszcze w fazie testów "beta")Klikamy google-adblock "opcje" "ogólne" zaznaczamy: "  Beta"

Strona zawiera informacje: blokowanie reklam, wyskakujących okienek, reklamówek, irytujących reklam, zasłaniających reklam, popów w Google Chrome,  jak zablokować reklamy w Google Chrome, jak usunąć reklamy i jak ich się pozbyć, zablokowanie reklam w Google Chrome