Jak można mieć darmowy Internet w telefonie komórkowym przez router bezprzewodowy?

wifi-internetZobacz także:wireless
Podłączanie komputera do routera
Konfiguracja routera na kabel LAN
Konfiguracja routera pod Neostradę, Netię
Zakładanie konta bankowego

Pisałem o konfiguracji routerów bezprzewodowych „na skrętkę” lub do Neostrady. Routery bezprzewodowe umożliwiają nie tylko podłączenie komputerów PC i laptopów do Internetu, ale także można podłączyć do sieci telefony komórkowe. Daje to mniej więcej tyle, że Internet wtedy jest za darmo i jest w technologii WiFi. Operator (T-Mobile, Oragne) nie ma z takim Internetem nic wspólnego ponieważ przesył danych odbywa się poprzez wbudowaną bezprzewodową kartę sieciową telefonu.

Jak można ustalić czy telefon ma kartę bezprzewodową? Gdzie szukać?

Szukamy w instrukcji telefonu lub w Internecie sekcji takiej jak „Komunikacja i Łącza”. „Transmisja Danych” i w tych sekcjach szukamy: „WiFi”, „moduł WiFi”, „WLAN”, „Sieć WLAN” sprawdzając czy standard jest obecny czy nie.

Gdy Instrukcji brak albo brak chęci żeby jej szukać polecam sposób następujący:
Włączamy Google i wpisujemy producenta i model telefonu (model jest zazwyczaj pod baterią). Przechodzimy na stronę np. www.mgsm.pl i tam sprawdzamy czy jest WiFi

Jak włączyć Internet w telefonie komórkowym?

Gdy wiemy, że mamy kartę bezprzewodową WiFi w telefonie możemy skorzystać z Internetu przez np. domowy router. Trzeba się zalogować do sieci.

Przede wszystkim trzeba posiadać skonfigurowany router. Trzeba znać też nazwę sieci SSID i jeśli sieć jest zabezpieczona trzeba znać też klucze zabezpieczeń. Jeżeli DHCP jest wyłączone trzeba znać też adresy IP Gdy to jest spełnione wystarczy włączyć kartę WiFi w telefonie i zalogować się do naszej sieci.

W przypadku telefonów z Windows 6.1 np. Qtek 9090: StartUstawieniaPołączeniaKomunikacja bezprzewodowa”Włączwybieramy sieć bezprzewodowąPołącz (ewentualnie WEP/WPA)

Samsung Galaxy Mini (gt-s5570), Android 2.2 Froyo: MenuUstawieniaKomunikacjaUstawienia WiFi i naciśnij WiFi wystarczy chwile odczekać i sie pojawią dostępne sieciwybierz swoją sieć

 

Strona obejmuje zagadnienia: Jak podłączyć telefon do routera, komórka do routera, internet w komórce, internet w telefonie, podłączenie telefonu do routra