Jak zmienić język klawiatury?
Brak polskich liter - problem

Zobacz także: Z zamieniony na Y, blokada reklam, blokada erotyki, Instrukcje założenia konta bankowego

W systemie Windows można zmieniać języki klawiatury, co jest uniwersalnym rozwiązaniem dla każdego użytkownika komputera. Można ustawiać to w panelu sterowania, a następnie, dla wygody, automatycznie przełączać to skrótem klawiszowym. Owy skrót klawiszowy naciśniety przez przypadek powoduje, że nie można używać polskich liter (znaków diakrytycznych), co jest niewątpliwe kłopotliwe. Aby to naprawić wystarczy nacisnąć dwa klawisze, by zmienić język:

Instrukcja:

Sposób 0: W Windows 10 klikamy lupkę w lewym dolnym rogu (obok menu, a jeśli go nie ma dobrze jest to włączyć: prawy klik na dolnym pasku "wyszukaj" "Pokaż ikonę wyszukiwania), w lupce wpisujemy język i wybieramy "edytuj opcje języka i klawiatury", i ustawić zgodnie z preferencjami. Można przejść głębiej z prawego pseude menu "Zaawansowane ustawienia klawiatury".

Sposób I:
naciskamy lewy „ALT” i trzymając go naciskamy lewy „Shift” i gotowe.

Sposób II:
Wchodzimy w „START” (lewy dolny róg) następnie wchodzimy w „panel sterowania” następnie „data, godzina, język i opcje regionalne”, klikamy „opcje regionalne i językowe” o otwartym okienku klikamy na zakładkę „języki”, „Szczegóły” i w polu zainstalowane usługi klikamy „polski (programisty)”

Sposób III:
koło zegara w prawym dolnym rogu mamy pasek języka gdzie zwykle jest na nim napisane PL (EN) Angielski (Stany zjednoczone) wystarczy kliknąćna napis i wybrać język na "polski

Powróć do: Naprawa komputerów - spis porad oraz wskazówek
Strona obejmuje zagadnienia:
jak zmienić język klawiatury,  zmiana języka klawiatury, jak zmienić na polski, dlaczego nie mam polskich liter, brak znaków diakrytycznych, problem z klawiaturą.

windows logo new