Brak Internetu – Sieć niezidentyfikowana, ograniczona łączność  - norton

Zobacz także: ściągaj z wrzuty, youtube, sprawdź IP wewnętrze, IP zewnętrzne, konfiguracja routera, Neostrada - podział łącza, Instrukcja założenia konta bankowego

Opisany problem z komputerem wystąpił na laptopie Asus K50IJ series, ale rodzaj komputera nie ma w tym wypadku znaczenia.


Co zauważono?  System Windows Vista mimo poprawnej konfiguracji wszystkich kart sieciowych, zarówno karty sieciowej Lan, karty sieciowej bezprzewodowej WIFI oraz modemu Blueconnect nie łączył się z Internetem. Problem został zauważony przy próbie podłączenia się do Internetu  za pomocą Blueconnect Era. Sterowniki  działały poprawnie, modem łączył się z providerem jednak Internetu nie było. W rozmowie z konsultantem Ery potwierdzono, że ze strony dostawcy Internetu – Ery wszystko było w porządku. Sytuacja była identyczna przy próbie podłączenia się do sieci lokalnej Lan. Połączenie było aktywne pojawiał się komunikat o ograniczonej łączności. Naprawa, resetowanie połączenia nie dawało żadnego rezultatu. Odinstalowanie i ponowne zainstalowanie sterowników wszystkich kart sieciowych także nie rozwiązywało problemu. W przypadku połączenia Blueconnect adres IP został przydzielony poprawnie mimo to Internet nie działał. Karta WiFi poprawnie wyszukiwała dostępne sieci bezprzewodowe . Przy próbie ping wiersz poleceń zwracał komunikat „błąd ogólny”

Istota problemu:  Zauważono, że w systemie operacyjnym był zainstalowany antywirus Symantec Norton 360. W związku z upływem okresu próbnego Użytkownik odinstalował Symantec Norton 360 oraz zainstalował program Avast! Czynność deinstalacji Norton’a 360 była istotą problemu. Program, źle się odinstalował, pozostały pliki i wpisy w rejestrze systemu, które blokowały dostęp do Internetu. Firma Symantec w związku dużą ilością podobnych problemów przygotowała Norton Removal Tool (narzędzie do usuwania produktów Norton z serii 2003 i nowsze oraz programy Norton 360 i Norton SystemWorks 12.0)

Istrukcja naprawy komputera:
Jeżeli masz klucz w mailu lub na płycie przejdź do kroku 2. Jeżeli program jest w wersji próbnej przejdź do kroku 3. Jeżeli program został zakupiony, posiadasz klucz, a nie masz zapisanego klucza można go odzyskać.  
Krok 1.  Aby odzyskać klucz produktu Uruchom Norton 360 następnie kliknij pozycję Moje konto u góry głównego okna programu po czym kliknij opcję "Otwórz konto Norton Account" oraz wpisz adres e-mail oraz hasło konta Norton Account, a następnie kliknij przycisk „Zaloguj” i zanotuj klucz produktu i wyloguj się. Przejdź do korku 2
Krok 2. Pobierz BUdump.exe (klik) klikając „zapisz” wskazując na pulpit jako miejsce zapisu. Po pobraniu programu wejdź na pulpit kliknij dwukrotnie w BUdump.exe, by go otworzyć po czym naciśnij „Uruchom”. Program się niezauważalnie uruchomi.
Krok 3. Pobierz program Norton Removal Tool zapisując go na pulpicie. Po ściągnięciu programu przejdź na pulpit po czym dwukrotnie kliknij na ikonę Norton Removal Tool otwierając go. Zainstaluj program klikając „dalej” zaakceptuj (bądź  nie) warunki umowy, kliknij „Dalej” i przepisz tekst do pola tekstowego, kliknij dwukrotnie „dalej”. Program wykona swoje, po czym uruchom komputer od nowa. Jeśli problem z Internetem dalej istnieje należy sprawdzić inne możliwości.

 

Powróć do: Naprawa komputerów - spis porad oraz wskazówek
Strona obejmuje zagadnienia:
Problem z Internetem, Internet nie działa, pomoc komputerowa, serwis komputerowy Kraków, Vista problem z Internetem, nie ma neta, netu sieć niezidentyfikowana