Jak wydrukować stronę internetową?
Różne przeglądarki i sposoby

Zobacz też: Założenie konta bankowego


Kiedy zachodzi potrzeba wydrukowania strony z Internetu możemy posłużyć się kilkoma odrębnymi sposobami:

1)  Jeżeli strona ma specjalną ikonę drukowania np.druk wystarczy na nią kliknąć. Najczęściej otworzy się okno podglądowe jak będzie wyglądać wydruk strony internetowej. Zwykle jednak takiej ikony na stronach www nie ma i trzeba sobie radzić innymi sposobami
2)  Całą stronę internetową możemy wydrukować do formatu PDF. Opis znajduje się na stronie poświęconej drukowaniu dokumentów do pliku PDF
3)  Możemy całą stronę wydrukować z poziomu przeglądarki internetowej klikając w przeglądarce opcje drukowania lub nacisnąć Carl i trzymając go nacisnąć P (Ctrl + P)

W Internet Explorer klikamy „plik” -> „drukuj”. Otworzy się podgląd drukowanej strony Internetowej. Klikamy na ikonkę drukarki lub napis „drukuj”. Jeżeli drukarka jest dobrze skonfigurowana rozpocznie się drukowanie. Jeżeli chcemy zobaczyć najpierw jak będzie wyglądać wydrukowana strona internetowa klikamy „plik” -> „podgląd wydruku”.
W Mozilli FireFox, aby wydrukować stronę internetową postępujemy identycznie jak w przypadku Internet Explorer. 
W przeglądarce Opera klikamy „plik” -> „drukuj” następnie wybieramy drukarkę i klikamy „drukuj”. Jeżeli chcemy zobaczyć najpierw jak będzie wyglądać wydrukowana strona internetowa klikamy „plik” -> „podgląd wydruku”
W Google Chrome klikamy na ikonę Opcje stron Chromea następnie klikamy na  „drukuj” wybieramy drukarkę i klikamy drukuj.

4)  Wyżej wymienione sposoby dotyczyły całej strony. Gdy chcemy natomiast wydrukować wybraną część strony musimy ja zaznaczyć używając myszki. W tym celu wybieramy miejsce początkowe żądanego obszaru, naciskając i trzymając lewy przycisk myszki powoli przeciągamy myszką do punktu końcowego. W tym przypadku często jest tak, że zaznaczają się napotkane obrazki. O usunięciu grafiki z drukowanej napisałem nieco niżej. Po zaznaczeniu żądanego tekstu klikamy „plik” -> drukuj”  (lub Ctrl + P) i w otwartym oknie „drukowanieOBLIGATORYJIE klikamy na „zaznaczenie”. Klikamy „ok.”
    Usuwanie przypadkowo zaznaczonej grafiki i formatowanie drukowanego tekstu. Aby sformatować i usunąć tekst ze strony internetowej należy użyć edytora tekstu np. Word z pakietu Office, Writer z OpenOffice, Notatnika lub użyjemy dostępnego w Windows Wordpad, w którego przypadku grafika się nie kopiuje. Na początku włączamy Wordpad klikając "start” -> „wszystkie programy” -> „akcesoria” -> „WordPad”. Zaznaczamy wybrany tekst na stronie (jak? Opisane wyżej), kopiujemy tekst naciskając i trzymając Ctrl i naciskając C (Ctrl + C), klikając w dowolne pole w WordPad naciskamy Ctrl + V. Podobnie też możemy wykonać tą czynność myszką klikając na zaznaczonym tekście prawym przyciskiem myszy, wybierając „kopiuj” i w WordPad klikamy prawym i klikamy „wklej”. Edytujemy tekst po czym drukujemy go jak typowy dokument.

Powróć do: Naprawa komputerów - spis porad oraz wskazówek
Strona obejmuje zagadnienia:
jak wydrukować stronę internetową, naprawa komputerów Kraków, serwis komputerowy, pogotowie komputerowe, drukowanie strony internetowej, jak mogę wydrukować stronę internetową, jak wydrukować tekst ze strony internetowej, druk stron WWW, drukowanie stron WWW.