Obraz ISO – tworzenie z twoich plików obrazu ISO i zapisanie go na dysk twardy

Zobacz także: kopiuj CD/DVD do obrazu ISO, uruchamianie instalacji bez nagrywania – Daemon Tools, dziel ISO na równe cześci, założenie konta bankowego.

Analogie:
Obraz ISO jest podobny do spakowanego pliku rar lub zip. Jego charakterystycznymi cechami są m.in. brak kompresji i możliwość wypalania go na płycie CD/DVD przy pomocy wielu programów np. Nero. Plik ISO to jeden plik, który może zawierać dowolną ilość danych. Można go dowolnie podzielić programem WinRar

Ciekawe cechy:
Tworzenie obrazu ISO np. z danych z twojego dysku twardego pozwala w każdej chwili na wypalenie danych na nośniku CD/DVD. ISO można kompresować WinRarem.

Ponad to, co najciekawsze istnieje możliwość otwarcia pliku ISO przy pomocy programów emulatorów np. DAEMON TOOLS. Dzięki temu obrazy ISO bardzo rozpowszechniły się w Internecie. Ściągnięty plik ISO można wypalić na płycie lub zainstalować z tzw. Emulatora.

Jak działa emulator?
Posiadasz plik ISO na dysku twardym. Uruchamiasz emulator i montujesz obraz ISO do programu. W „Mój komputer” pojawi ci się nowy napęd CD/DVD (wirtualny), z którego możesz zainstalować program IDENTYCZNIE jak z płyty CD.

Jak w Nero utworzyć obraz ISO z dowolnych plików np. zdjęć, mp3?

1)  Po zainstalowaniu twojego Nero kliknij „Start” -> „wszystkie programy” -> „Nero” -> „Nero Burning Rom”. Otworzy się okno Nowa kompilacja. Kliknij ANULUJ.
2)  Z menu narzędzi kliknij „Nagrywarka”  - > „wybór nagrywarki” -> wybierz „Image Recorder” -> kliknij OK.
3)  Kliknij „Nowy” Otworzy się już znane nam okno. Z lewej strony jest menu, z którego najpierw wybierz nośnik w jakim operujesz, czyli CD lub DVD, wybierz DVD-ROM (ISO), w zakładce „opis płyty” nadaj jej tytuł oraz inne parametry, które sobie zażyczysz, a na końcu kliknij „Nagraj".
4)  Wybierz odpowiednie dla siebie pliki i foldery z prawej części okna i przeciągnij je na lewą stronę okna. Po wybraniu plików kliknij „zapis” z górnej części okna. Otworzy się okno do korekty opisu płyty, ale nie trzeba nic robić tylko kliknąć „zapis
5)  Otowrzy się okno, które pozwoli ci wybrać miejsce zapisu pliku (np. pulpit), nazwij dowolnie plik ISO oraz zmień pole „Zapisz jako typ:” z „pliki z obrazó Nero (*.nrg) na „Pliki obrazów ISO (*.ISO)"

Pamiętaj, że aby znowu nagrywać nagrywarką wybierz w punkcie 1) swoją nagrywarkę

Powróć do: Naprawa komputerów - spis porad oraz wskazówek
Strona obejmuje zagadnienia: tworzenie obrazu ISO z dokumentów, ISO jako kopia zapasowa plików, dowolne dane w ISO, mp3 to ISO, mp3 do ISO, filmy do ISO, avi to iso