Nie mogę wejść na stronę: www.microsoft.com, www.avast.com, www.symantec.com.

Zobacz także: Instrukcja założenia konta bankowego

Opis sytuacji: Problem z wchodzeniem na strony www, polega na tym, że nie da się wejść przeglądarkami: Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera, Google Chrome na strony między innymi:: www.microsoft.com, www.eset.pl, www.avast.com, www.symantec.com www.mks.com.pl oraz podobne strony związane z bezpieczeństwem systemu. W zależności od rodzaju przeglądarki zostaje wyświetlony komunikat oj, ten link wygląda na uszkodzony”, „Nie odnaleziono serwera, Firefox nie można odnaleźć serwera."  Co więcej nie jest możliwe ściągnięcie programów antywirusowych. Przyczyną takiego problemu jest infekcja komputera robakiem ( zaraża plik kddwczs.dll), którego działanie m.in. polega na odcięciu komputera od wszelkich możliwych czynności naprawczych. Nie można także skorzystać ze skanerów online.

Wraz z zamknięciem megaupload przepadła odpowiednia wersja darmowgo programu antywirusowego avast!. W związku z tym ta instrukcja nie zadziała. Nie mniej jednak znam wyśmienity program ComboFix, który poradzi sobie w najcięższych przypadkach. Niestety akurat w tym problemie z blokowaniem stron nie miałem jeszcze okazji go przetestować i nie wiem czy problem usunie. Dlatego zdesperowanym polecam gorąco ComboFix i proszę o powiadomienie mnie na artur@laart.eu czy udało się kłopot usnąć. Link do strony producenta ComboFix. Polecam pobierać ze strony producenta, bo nie dość, że jest tam świetny tutorial istalacji to jest zawsze aktualna wersja programu.

Instrukcja: (Naprawa komputera - Pobieranie Avast!)
1)  Otwórz przeglądarkę Internetową.  (Skoro już jesteś na tej stronie to oczywiście nie musisz tego wykonywać) następnie otwórz: avast! 5 free. Przeniesiesz się na stronę megaupload, gdzie umieściliśmy darmowy program antywirusowy Avast!. Po prawej stronie jest przycisk „pobierz plik” zanim go pobierzesz przepisz podany obok kod (przeciw robotom, uwzględniaj wielkość liter). Po jego przepisaniu kliknij w przycisk ściągania i w kolejnej stronie kliknij przyciskpobieranie zwykłe”, rozpocznie się pobieranie pliku.

2) Po ściągnięciu instalatora kliknij na niego -  rozpoczynamy instalację. Cały czas klikaj „Dalej” w oknie o umowie licencyjnej zaznaczamy „zgadzam się”, po czym znowu naciskamy aż do skończenia instalacji „dalej”.

3)  Uwaga! Zaplanowanie skanowanie przy starcie sytemu (meritum usunięcia problemu)
Uruchom avast! Klikając w ikonę z pulpitu. Z lewego menu kliknij „Skanuj komputer” -> „skanowanie przy uruchomieniu” -> „Wprowadź do harmonogramu”

Komputer uruchomi się ponownie i trakcie ładowania Systemu Windows rozpocznie się procedura skanowania dysków. Po pewnym czasie (może to trwać dość długo) powinien się pojawić komunikat o znalezionym wirusie. Jeżeli jest to komunikat o zarażonym pliku kddwczs.dll przez Win32.confi to możemy go śmiało usunąć (naciskając 1), potwierdzając ( 1). Po całkowitym zeskanowaniu dysków możemy sprawdzić, że już nie ma problemu z dostępem na strony m.in. www.avast.com

Niestety istnieje prawdopodobieństwo, że wirusów może być tak dużo, że niektóre pliki systemowe mogą zostać usunięte wraz z wirusem dlatego też należy mieć się na baczności pod tym względem

    Jak sobie z tym poradzić? Jest kilka sposobów na naprawę komputera. Pierwszym z nich jest ściągnięcie aktualnego programu antywirusowego z innego komputera i wgranie go na zarażony komputer. Polecam darmowy program antywirusowy avast!, który pozwala na usuwanie wirusów przed rozpoczęciem pracy systemu, co pozwala na zniszczenie plików, które przy normalnej pracy komputera nie mogą być nawet modyfikowane ze względu na to, że korzysta z nich system operacyjny. Przy takim problemie wejście na stronę internetową jakiego kolwiek programu antywirusowego nie jest możliwe jednak jak odpowiednio zmodyfikujemy działanie naszej przeglądarki to możemy, mimo infekcji, normalnie pobrać plik ze strony producenta (ustawianie Proxy).

Powróć do: Serwis komputerowy - spis awarii oraz ich rozwiązań
Strona obejmuje zagadnienia:
nie mogę wejść na strony internetowe WWW.microsoft.com, WWW.avast.com , nie mogę wejsść na stronę, nie mogę pobrać antywirusa, nie można pobrać antywirusa, Microsoft.com nie działa? Problem z wchodzeniem na strony WWW www.microsoft.com, www.eset.pl, www.avast.com, www.symantec.com wyświetla się komunikat „oj, ten link wygląda na uszkodzony”, naprawa komputerów Kraków, serwis komputerowy, pogotowie komputerowe, „Nie odnaleziono serwera, Firefox nie można odnaleźć serwera.”