Jak anonimowo przeglądać Internet? Serwery Proxy, anonymous Proxy

Zobacz także: Instrukcja założenia konta bankowego

proxyInstrukcja (informacje prowadzające o serwerze proxy są pod spodem): Są co najmniej dwa sposoby na ustawienie serwera Proxy. Jednym z nich jest ustawienie przeglądarki aby używała Proxy, a drugi sposób to wejście na jedną ze stron, które oferują suflowanie anonimowe.
   Sposób I (ustawienie przeglądarki np. Internet Explorer): Otwieramy przeglądarkę a następnie klikamy „narzędzia” następnie „opcje internetowe”. W górnej części ekranu są zakładki klikamy na „połączenia”. W dolnej części okieka mamy „ustawienia LAN” na co klikamy. Pojawia się okienko ustawienia sieci lokalnej LAN. Zaznaczamy „fajeczką” Użyj serwera Proxy dla sieci LAN (te ustawienia nie są stosowane dla połączeń telefonicznych). Ustalamy serwer Proxy np. serwer TPSA. Można wpisać zarówno domenę jak również adres IP oraz ustalamy port (serwera Proxy musimy po prostu poszukać) działający serwer Proxy: w3cache.tpnet.pl port 8080
   Sposób II: wchodzimy na Proxy.org.


Następnie wpisujemy żądany adres strony internetowej w polu tekstowym pod napisem Enter a URL to visit:. Otworzy nam się ta strona, ale będziemy łączyli się przez serwer Proxy.

    Informacje wprowadzające: Wielu użytkowników komputerów/ Internetu spotkało się, być może, z określeniem anonimowego surfowania po Internecie. Istnieją takie techniki jednak trzeba pamiętać, że żadna nie jest idealna dla przeciętnego użytkownika i jest dla odpowiednich służb całkowicie wykrywalna. Zwykle maskowany jest jedynie IP ponieważ nie wszystkie serwery Proxy usuwają elementy takie jak ciasteczka, (cookies), identyfikator przeglądarki, identyfikator systemu, wersję flash, rozdzielczość, kolory ekranu, wersji java itd.

    Idea anonimowości, ogólnie ujmując, serwerów Proxy i serwerów anonimizujących polega na pośredniczeniu, ustawionego przez użytkownika, serwera (Proxy), przez który przechodzi transmisja do źródła docelowego, załóżmy strony X. Kluczem do wszystkiego jest fakt, że każdy komputer w sieci ma przypisany zewnętrzny adres IP.  Rolą owego serwera pośredniczącego , czyli serwera Proxy, jest przepuszczenie transmisji jednak komputer docelowy będzie widział IP serwera pośredniczącego, a nie komputera użytkownika, który chciał się połączyć ze stroną internetową X. Inaczej mówiąc strona docelowa X będzie myślała, że przegląda ją użytkownik o adresie IP komputera Proxy i nie będzie wiedziała, że tak naprawdę jest oglądana zupełnie przez inną osobę.  Obrazując sytuację wyobraźmy sobie na kartce punkt A oraz punkt B. Punkt A jest użytkownikiem. Punkt B jest stroną docelową X. Te dwa punkty są w linii prostej i mogą sobie rozmawiać i widzą się nawzajem. Ustawiamy serwer Proxy dodając w tej samej linii punkt C. Teraz zauważmy, że punkcik B nie będzie widział A, tylko punkt C, czyli nasz serwer Proxy. Teraz, żeby A mogło coś powiedzieć do B, musi to powiedzieć przez punkcik C, a dopiero C, (czyli nasz serwer) powie punkcikowi B co chciało A, ale C jest na tyle niedobry kłamczuch (odpowiednia konfiguracja serwera Proxy), że powie B, że to on jest punkcikiem A.

Powróć do: Naprawa komputerów - spis porad oraz wskazówek
Strona obejmuje zagadnienia
: Anonimowość w sieci, serwer proxy, serwery proxy, działający serwer proxy, dzailajace serwery proxy, serwery anonimowe, jak anonimowo w sieci, niiewidowczy ip, naprawa komputerów Kraków, serwis komputerowy, pogotowie komputerowe, anonimowosc w sieci, co to proxy? co to jest proxy, proksy, ustawienie serwera proksy.