Tworzymy "prawdziwy" skrót dowolnego pliku, folderu lub programu z komputera

Zobacz także: Mozilla - Hasła, blokada reklam, blokada erotyki, ISOInstrukcja założenia konta bankowego

Być może pamiętasz, że można stworzyć dowolny skrót:
klikając prawym przyciskiem myszki na dowolnej aplikacji ->"wyślij do" i wybierając "pulpit (utwórz skrót)". Na pulpicie pokaże się nowa ikona z napisem "skrót do (program, gra)"

Można w inny sposób utworzyć skrót do dowolnych programów, plików, folderów na twoim komputerze, ale także skrót do komputera z lokalnej sieci lub skrótów adresów internetowych.

Jak zrobić skrót do pliku, programu, folderu?

1) kliknij np. na pulpicie lub w dowolnym folderze, w którym chcesz mieć skrót, prawym przyciskiem myszki wybierająć "Nowy" -> "skrót"
2)pojawi się okno "tworzenie skrótu" z możliwością przyciśnięcia "przeglądaj" naciśnij na przycisk i wybierz to do czego chcesz utworzyć skrót. Przypominam, że większość instalowanych programów znajdują się na dysku c:\Program Files\<<nazwa folderu aplikacji>>
3)po wybraniu programu, pliku, folderu kliknij "dalej" i wpisz odpowiadającą tobie nazwę tworzonego skrótu. Ostatecznie kliknij "zakończ"

Powróć do: Naprawa komputerów - spis porad oraz wskazówek
Strona obejmuje zagadnienia: Zmniejszenie mocy routera, zmiana siły nadawania, jak zmniejszyć zasięg routera, jak zmienic moc routera, jak zwiększyć moc routera