Na horyzoncie Windows 8 (nazwa robocza)

laart windows 8Zobacz także: Instrukcja założenia konta bankowego
Microsoft ledwo, co wprowadził Windows 7, a już przekazuje informacje o nowym systemie operacyjnym Windows 8. Jego oficjalna nazwa, a także data premiery nie jest znana. Według nieoficjalnych źródeł systemu można się spodziewać w połowie lub jesienią 2011 lub nawet w 2012 roku. System już powstaje. Microsoft chce skrócić cykl życia systemów operacyjnych z czterech do dwóch lat. Oficjalnie nie można powiedzieć jeszcze nic o systemie Windows 8. Można z całą pewnością przypuszczać, że nie będzie już w wersji 32 bitowej (docelowo Windows 8 zapewni 128 bitową architekturę). W Windows 8 planuje się ulepszyć DFSR i zostanie przebudowane jądro, dodanie obsługi klastrów oraz replikacji jednostronnej. 31 Stycznia 2010 jeden z pracowników Microsoft napisał na blogu MSDN, że Windows 8 będzie taką wersją systemu, jakiej wcześniej użytkownicy nie mogliby nawet sobie wyobrazić


   „Nowy system będzie się całkowicie różnił od tych systemów operacyjnych, które znaliśmy do tej pory. Dla wykrystalizowania obrazu nowego Windows’a zebraliśmy dziesiątki zespołów Microsoft. W tym fantastycznym procesie planowania nowej wersji systemu operacyjnego bierze udział olbrzymia liczba ludzi. Wysłuchaliśmy naszych klientów i chcemy im dać to, czego po nas oczekiwali na przestrzeni wielu lat. Nasz nowy produkt będzie w sobie zawierał doświadczenie użytkowników i odkryje nowe sposoby współpracy z komputerem osobistym”

Na stronach Microsoft Kitchen pojawiła się publikacja, z której możemy się dowiedzieć, że wersję RTM Windows 8 planuje się wydać 1 czerwca 2011.

Powróć do: Naprawa komputerów - spis porad oraz wskazówek
Strona jest temat:
Windows 8 premiera, Windows 8 download, Windows 8 RTM, Windows 8

Windows 8