Jak drukować dokumenty, strony internetowe do pliku pdf? Drukowanie do pdf.

doc to pdfZobacz także: Pobieranie z wrzuty, blokada erotyki, blokada reklam, Zabezpieczenia sieci bezprzewodowej
Instrukcja założenia konta bankowego


Instrukcja:

Należy pobrać narzędzie, proponujemy darmowy program CutePDF Writer 2.8. Pobieramy program zapisując go w dowolne miejsce na komputerze np. na pulpicie.

Instalujemy program klikając na niego dwukrotnie po czym klikamy „Uruchom” (lub od razu włączy się instalator, jeśli kiedyś odznaczona została opcja „zawsze pytaj przed otwarciem tego pliku”), w otwartym okienku klikamy „next”. Po przeglądnięciu umowy zaznaczamy I accept the agreement, następnie klikamy „next”. W następnym okienku odznaczamy (ale niekoniecznie trzeba odznaczać) możliwość instalacji Ask Toolbara, klikamy „next” oraz „Install”.
Program do działania potrzebuje konwertera PS2PDF zatem proponuje nam jego instalacji i w okienku, który się pojawił klikamy „Tak”. Program pobierze pliki i zakończy instalację otwierając automatycznie plik informacyjny o programie w przeglądarce internetowej.

Drukowanie do pdf plików .doc: Otwarty już dokument drukujemy początkowo tradycyjnie klikając „plik” następnie „drukuj”. W otwartym okienku na samej górze mamy dostępne pole wyboru z drukarkami jakie możemy wybrać. Wybieramy „CutePDF Writer” naciskamy „ok.”. W kolejnym kroku wybieramy nazwę pliku oraz miejsce, gdzie chcemy zapisać dokument jako PDF. Klikamy „Zapisz”. Plik gotowy.

Drukowanie stron internetowych do PDF
otwieramy wybraną stronę. Klikamy „plik” następnie „drukuj”. W otwartym okienku na samej górze mamy dostępne pole wyboru z drukarkarek jakie możemy wybrać. Wybieramy „CutePDF Writer” naciskamy „ok.”. W kolejnym kroku wybieramy nazwę pliku oraz miejsce, gdzie chcemy zapisać dokument jako PDF. Klikamy „Zapisz”. Plik gotowy.

doc to pdf   Opis sytuacji Bardzo często zdarza się, że posiadanie wszelkich dokumentów do druku w ich oryginalnej formie może być kłopotliwe. Warto skorzystać z możliwości drukowania do pliku .pdf. Omawiana opcja przyda się w każdym programie, który obsługuje opcję wydruku strony np. Notatnik Windows, edytor tekstu Microsoft Word, arkusz kalkulacyjny Excel, pakiet biurowy OpenOficce, oprogramowanie do katalogowania Google Picasa czy też drukowanie w  dowolnej przeglądarce Internetowej dowolnej strony internetowej. (np. kliknięcie „plik ->drukuj”) .Przedstawiany sposób polega na zainstalowaniu programu, który tworzy tzw. Wirtualną drukarkę, która tworzy plik PDF idealnie taki jaki miałby się pojawić na drukowanej kartce.

Powróć do: Serwis komputerowy - spis awarii oraz ich rozwiązań
Strona obejmuje zagadnienia:
drukowanie do pliku, drukowanie jako PDF, drukowanie do PDF, jak wydrukować do PDF, PDF druk, jak wydrukowac plik do pdfa, naprawa komputerów Kraków, serwis komputerowy, pogotowie komputerowe, Konwertery i generatory PDF za darmo, darmowe, free, download, .doc to .pdf, doc to pdf, doctopdf, doc2pdf, doc 2 pdf, doc na pdf, drukownie jako pdf