Podgląd stron w wynikach Google, a elementy flash na stronie. Wyłączanie podglądu Google

Zobacz także: Pobieranie z wrzuty, ściąganie filmów z Youtube, automatyczne pobieranie z rapidshare, WiFi 2.4 GHz - montaż, Instrukcja założenia konta bankowego.

/images/interia/index/images/instant-previews-flashOd niedawna pojawiła się opcja, która umożliwiła podgląd stron podczas wyszukiwanialupa. Jest to element Google Instant.
Ale... Skoro czytasz moją stronę to być może borykasz się z tym samym problem co ja, bo na swojej stronie masz elementy flash  przez co w podglądzie widnieją paskudne czarne dziury tzn. kawałek puzzla. Wiadome - zniechęca to potencjalnych klientów lub zwykłych gości dlatego warto przeanalizować możliwość usunięcia (choćby tymczasowo) Google Instnt Previews.


Jak temu zaradzić?

Na razie się nie da tego "naprawić. Google pisze (blog Instant Previews), że elementy takie jak JavaScript, AJAX, CSS, frames, iframes, Flash, Silverlight, and/or Java applets nie są na razie obsługiwane, ale pracują nad tym.

Można to usunąć tj. po prostu wyłączyć podgląd stron w Google (Google Preview) w taki sposób, że nie będzie pojawiać się lupa w SERP'ach. Można to zrobić poprzez dodanie do sekcji head linię tagu "usuwania krótkich opisów" <meta name="googlebot" content="nosnippet">

Uwaga! Ta metoda skutecznie usuwa podgląd stron Google jednak tag usuwania krótkiego opisu powoduje także usunięcie fragmentu tekstu wyświetlającego się w SERP'ach pod tytułem linku oraz usunięcie stony z pamięci podręcznej. (więcej)

Wyłączenie tej opcji ma nie odejmować punktów przyznanym Twojej stronie dla pozycjonowania. Strona nie powinna ucierpieć. Jednak badania Google dowiodły, że ludzie chętniej klikają tam gdzie jest podgląd (tylko co z tego jak widnieją tam brzydkie czarne dziury)

Jak wyłączyć podgląd stron Google na naszej stronie (język: html)?
1)zaloguj się do swojego konta ftp (potrzebujesz ip lub nazwę domeny i hasło do konta)
2)online zrób kopię modyfikowanego pliku tworząc folder kopia i kopiując go tam
3)ponownie skopiuj z serwera plik do folderu, w którym będzie modyfikowany
4)otwórz plik w notatniku klikając prawym przyciskiem myszki daj „otwórz za pomocą” i wybierz „notatnik”
5)dodaj kod  <meta name="googlebot" content="nosnippet">  między znacznikami <head></head> np. powyżej tytułu.
6)Zapisz zmiany. Skopiuj zmodyfikowany z powrotem na serwer.

Powróć do: Naprawa komputerów - spis porad oraz wskazówek.
Strona obejmuje zagadnienia: Jak wyłączyć Google Instant Previews, jak wyłączyć podgląd stron google, jak wyłonczyć lupe, jak wyłonczyć podgląd stron google, obrazek flash, podmienić, zamienić