Jak usnąć odliczanie podczas ładowania się Windows?

Zobacz: Instrukcja założenia konta bankowego


Trochę teorii, a w dolnej części strony – rozwiązanie – usunięcie „odliczania”:

Po zainstalowaniu innego systemu operacyjnego w Windows Xp przed startem systemu pojawia się tzw. „lista systemów operacyjnych”. Pojawia się ona wówczas, gdy na innej partycji zainstalowany został inny system operacyjny i lista ta służy do wybrania interesującego nas systemu. Lista Obecna jest nie tylko w Windows XP, ale także w Windows Vista oraz w Windows 7.  Zmienia się wówczas sposób ładowania systemu. Początkowo następuje odliczanie 30 sekund (domyślnie), po czym następuje automatyczne włączenie zaznaczonego systemu. Gdy naciśnie się przycisk enter w czasie odliczania to uruchomi się system od razu, a jeśli nie to po 30 sekundach.
    Lista ta odzwierciedlenie pliku BOOT.ini znajdującego się na partycji C. To właśnie w tym pliku zapisane są informacje o zainstalowanych systemach operacyjnych i możliwości ich wyboru. Nie będziemy zagłębiać się w tajniki, a po prostu usuniemy odliczanie:


  Rozwiązanie oraz naprawa komputera: Wejdź do nowego Windowsa potem: Start-> panel sterowania-> wydajność i konserwacja -> system -> zakładka "zaawansowane" -> w sekcji "uruchamianie i odzyskiwanie” kliknij "ustawienia". Ustaw domyślny system operacyjny, jako ten, który włączał się po odliczaniu 30 sekund.  Odznacz "czas wyświetlania listy systemów" Klikamy OK. OK, uruchamiamy system od nowa i powinno wszystko działać.

Powróć do: Naprawa komputerów - spis porad oraz wskazówek
Strona obejmuje zagadnienia:
Odliczanie przy starcie, naprawa komputerów Kraków, serwis komputerowy, pogotowie komputerowe, odliczanie przy ladowanie, 30 s, wybór systemu operacyjnego, jak wyłączyć.